İphone 4s batarya değişimi, belirli bir yıl sonrasında artık zorunlu hale gelen onarım işlemlerinden biridir.

İphone 4s modeli, Apple telefon modelleri içerisinde en eski modellerden biri olarak bilinir. Bu yüzden bataryasının çoktan deforme olması ve değişmiş olması, hatta 2. ya da 3. değişime uğraması gerekir. İphone 4s bataryasının değişimi ise evde yapılabilen, basit bir işlemdir. Kısa süre içerisinde gerçekleşir ve herhangi bir şekilde sorun yaşanmaz. Tek dikkat etmeniz gereken husus, yeterli alet-edevat kullanımı ve telefonu sökerken hassas davranılması gereken yerlerdir.

İphone 4s batarya değişimi normal şartlarda minimum süre olarak senede 1’dir. Telefonu çok kullanmıyorsanız, fazla şarj etmiyorsanız ve telefon şarjdayken telefonu kurcalamıyorsanız, telefonun bataryasını 2 veya 3 senede bir defa olacak şekilde değiştirebilirsiniz. Telefonun bataryasını değiştirmediğiniz taktirde ise birçok sorunlar karşı karşıya kalırsınız.

Telefonun şarj ömrü son derece kısa olur ve telefonunuzun şarjı doluyken dahi, birden bire kapandığı görülür. Telefonu açmaya çalıştığınızda ise boş batarya uyarısıyla karşı karşıya kalırsınız. Haliyle bu gibi durumların önüne geçebilmek adına erken vakitte telefonun bataryasını değiştirmek gerekir. Telefonun bataryasının zamanla bitmesinden ötürü şişmesi de söz konusu olur. İphone 4s bataryasının ise direkt olarak telefon ekranına yakın bir yerde konumlandığı ve haliyle direkt olarak ekrana baskı yaptığı görülür. Haliyle bu durum ekranın zarar görmesine yol açar. Bu yüzden en kısa sürede bataryanın değişmesi şarttır.

İphone 4s Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

İphone 4s batarya değişimi fiyatı ne kadar?” sorusu, İphone 4s kullanıcıları tarafından en merak edilen soruların başında yer alır.

İphone 4s bataryasının değişim fiyatı birçok etkene göre değişim gösterir. Öncelikle fiyat, bataryanın kalitesine göre değişir. 50 TL’ye de batarya bulmak mümkündür ancak bu ürünün kalite bakımından pek sağlıklı olduğu söylenemez. Ürün fiyatı arttıkça kalite artar fakat kalitenin yanı sıra işçilik kalitesi de önem taşır.

İşçilik kalitesinin de yüksek olması gerekir. Aksi halde kaliteli ürünün telefona takılması herhangi bir anlam ifade etmez. Bunun nedeni ise işçiliğin kötü olmasının, telefonda batarya değişimi esnasında diğer parçalara zarar verme ihtimalidir. Bu yüzden hem iyi işçilik hem de iyi bir batarya 200 TL gibi fiyatlarla karşınıza çıkabilir. Bu durumda yapmanız gereken ise evde kendinizce bataryayı değiştirmektir.

İçeriğimizin devamında ise bataryayı evde nasıl değiştirebileceğiniz rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, içeriğin her adımını dikkatli bir şekilde okumak ve takip etmektir.

İphone 4s’nin Bataryası Nasıl Değiştirilir?

İphone 4s’nin bataryası nasıl değiştirilir?” sorusu, evde kendi batarya onarımını kendi yapmak isteyen herkesin ortak sorudur. Evde İphone 4s cihazınızın bataryasını değiştirmek adına mutlaka yeterli alet ve edevata sahip olmanız gerekir. Aksi halde bataryanızı değiştiremeyebilir ve hatta değişim işlemi sırasında telefona zarar verebilirsiniz.

ADIM1:

İphone 4s batarya değişimi

İphone 4s batarya değişimi işlemi için öncelikle telefonun alt kısmında, şarj girişinin her iki yanında yer alan vidaları, vidalara uygun tornavida ile sökmeniz gerekir. Bu vidaları ise kaybetmeyeceğiniz bir yerde tutmalı ve telefonun kasasını kapatırken, mutlaka tekrar yerine takmalısınız.

ADIM2:

Batarya değiştirme işleminin ikinci adımına geçmeden önce, telefonun alt kısmında yer alan vidaları söktükten sonra, telefonun arka kapağını yukarı kaydırarak, telefonun kasasına ulaşabilirsiniz.

Telefonun kasasına ulaşmanızın hemen ardından yukarıda yer alan fotoğrafta, ok ile gösterilen bölgedeki 4 adet vidayı özenle sökmeniz ve kaybolmayacak bir yerde saklamanız gerekir. Hemen ardından ise bataryanın sökme işlemleri başlar.

ADIM3:

Üçüncü adımda bataryanın telefondan ayrılma işlemi gerçekleştirilir. Şekilde yer alan ya da benzeyen bir çubuk vasıtasıyla batarya, telefondan rahatlıkla ayrılır. Bataryayı ayırırken hassas olmanız gerekir. Zaten batarya çok çabuk bir şekilde kasadan ayrılır.

Bu işlemin hemen ardından yeni bataryayı, yuvaya aynı pozisyonda oturtmanız gerekir. Oturttuktan sonra ise ikinci adımda yer alan 4 vidalı demiri, tekrar yerine vidalamanız ve sağlamlığını kontrol etmeniz şarttır. Eğer bu demir, herhangi bir şekilde oynamıyorsa, problem olmadığı söylenebilir.

Bu işlemin ardından arka kapak kasaya oturtulur ve telefonun alt kısmı, daha önceden sökülmüş olan vidalar ile kapatılarak, batarya değişim işlemi tamamlanmış olur.