iPhone 5 batarya değişimi yapabilmeniz adına birkaç seçeneğinizin olduğunu söylemek isteriz. Evde kendiniz değiştirebilir, Apple yetkili servisine başvurabilir veya herhangi bir teknik serviste bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Batarya değişimi konusunda bütçenize göre seçim yapmanız ancak bütçeyi de çok düşük tutmamanız önerilir. Değişim işlemleri konusunda 3 farklı seçeneğin de elbet belirli bir maliyet olur ancak evde kendinizce iPhone 5 batarya değişimi yaparak, en az maliyetle batarya değişim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Evde kendi başınıza iPhone 5 telefonunuzun bataryasını değiştirmek istiyorsanız, öncelikle kaliteli bir batarya ve iPhone onarım kiti edinmenizi önermekteyiz. Bu iki ana malzeme sayesinde hem uzun süre batarya değişim ihtiyacı hissetmezsiniz hem de batarya değişim işlemlerini telefonunuza zarar vermeden gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizde yer alan iPhone 5 batarya değişimi işlemi sayesinde batarya değişim işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri değiştirirken yapmanız gereken tek şey içeriğimizde yer alan detayları dikkatli bir şekilde incelemeniz ve telefona has noktaları iyi bir şekilde kavramanız büyük önem taşır. Detaylara hakim olmanız durumunda ise dakikalar içerisinde değişim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone 5 Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

iphone 5 batarya değişimi

iPhone 5 batarya değişimi fiyatı ne kadar?” sorusu, iPhone 5 bataryası değiştirmek isteyen ancak maliyetinden ötürü çekinen kişiler tarafından sıkça sorulan sorulardan biridir.

iPhone batarya değişim işlemleri için maliyetler tamamıyla sizin seçimlerinize bağlıdır. Evde kendiniz değiştirmeniz durumunda ödeyeceğiniz tutar ile servisten alacağınız yardım sonucunda ödeyeceğiniz tutar farklılık gösterir. Ayrıca Apple servisinde yapılan değişimler de saymış olduğunuz iki seçeneğin çok çok üstünde olur.

Öncelikle Apple servisinde batarya değişim fiyatı hakkında bilgi verecek olursak; iPhone 5 modeli için fiyatın 349 TL olduğunu söylemek mümkündür. Telefonunuzun garantisi devam ediyorsa da direkt olarak ücretsiz değişim sağlanabilir. Bunun yanı sıra Apple servisinde değişim yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise telefonunuzda yer alan diğer sorunlardır. Telefonunuzda ekran çatlağı, kasa hasarı, kamera sorunu vb. diğer sorunlar yer alıyorsa ne yazık ki batarya değişimi için ödeyeceğiniz tutar 349 TL ile sınırlı kalmaz. Apple servisi öncelikle bu hasarların giderilmesi gerektiğini ve sonrasında batarya değişim işleminin yapılacağını belirtir. Bu nedenle de ödeyeceğiniz tutar çok çok üst seviyelere çıkar.

iPhone 5 telefonunuzun bataryasını herhangi bir serviste değiştirmeyi düşünüyorsanız, 349 TL’nin çok çok altında fiyatlarla değişim işlemlerinizi gerçekleştirebileceğini söylemek isteriz. 100-150 TL arasında ortalama bir kalite ile batarya değişim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 200-250 TL arasında bir değişim bedeliyle de kaliteli bir batarya taktırabilirsiniz.

Evde iPhone 5 telefonunuzun bataryasını kendiniz değiştirmek istiyorsanız, 70 TL’den başlayan fiyat seçeneklerinin 179 TL’ye kadar uzandığını görebilirsiniz. Fiyat arttıkça kalitenin de arttığı görülürken, ortalama 150 TL’ye son derece kaliteli bir batarya satın alarak değişim işlemlerinizi evde kendiniz yapabilirsiniz.

İphone 5 Bataryası Hangi Aralıklarda Değişmesi Gerekir?

iPhone 5 batarya değişimi konusunda iPhone 5 kullanıcılarının en çok merak ettikleri konuların başında değişim süresi yer alır. iPhone 5 kullanıcıları bataryalarını hangi aralıklarda değiştirmeleri gerektiğini merak ederler ve belirli bir periyodun olup olmadığı konusunda sorun yaşarlar.

Batarya değişimi konusunda herhangi bir süre aralığı bulunmaz. Her batarya elbet bir müddet sonra yıpranır ve eskisi gibi şarj tutmaz. Bu nedenle de bir müddet sonra mutlaka batarya değişimi zorunluluk haline gelir. Batarya değişiminin zorunluluk haline gelmesi ise belirli bir süre sonucunda olur. Bu süre direkt olarak kullanıcının, telefonu kullanma alışkanlıklarıyla doğru orantılıdır.

Telefonunuzla sürekli olarak sosyal medyada geziniyor, oyunlar oynuyor ve saatlerce telefon görüşmeleri yapıyorsanız, şarjınız gün içerisinde çabuk biter. Haliyle gün içerisinde 2 defa ve hatta 3 defa şarj etmeniz gerekir. Bu durum da bataryanızın genel sağlığını zedeler. Hatta telefonunuzun Ayarlar>Pil>Pil Sağlığı bölümünde durumunun giderek kötüleştiğini görebilirsiniz.

Telefonunuzu bu denli yoğun tempoda kullanıyorsanız, genel olarak batarya ömrünüzün 1 yıl olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca telefonu şarjdayken kullanmak da batarya ömrünün hızlı bir şekilde daralmasına yol açar. Bu nedenle bataryanızın senede 1 yıl defa içerisinde değişmesi neredeyse kesinleşir.

Telefonunuzun yoğun tempoda değil de sakin bir tempoda veya gerektiğinde kullanıyorsanız, bataryanızın 1 buçuk yıl 2 yıl ve hatta 2 buçuk yıl gibi aralıklarla değişmesi gerektiğine şahit olabilirsiniz. Telefonunuzu ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın, mutlaka bir süre sonunda kesin olarak değişim söz konusu olur.