iPhone 5 pil değişimi, belirli bir yaşı tamamlamış ve özellikle de 2 yaşı aşmış her iPhone 5 modelinin ihtiyaç duyduğu bir işlemdir. Halihazırda bulunan batarya sorunu, cihazın genel batarya ömrünü kısaltmakta ve aynı zamanda bir müddet sonra kaçınılmaz bir pil değişim ihtiyacının ortaya çıkmasına yol açmaktadır.

iPhone 5 pil değişimi işlemi son derece dikkatli ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Pil değişiminin yapılması için orijinal yani, Apple yetkili servislerinden destek alınması gibi bir zorunluluk söz konusu değildir. Pil değişimi için sıradan telefon servislerinden de destek alınabilir ancak asıl dikkat edilmesi nokta kesinlikle cihaza takılacak olan bir sonraki bataryadır. Bataryanın iyi bir tercih ürünü olmaması, beraberinde de birçok sorunu getirecektir ve kullanıcıların batarya sorununu ne yazık ki uzun vadeli olarak aşamamalarına yol açacaktır. Her ne kadar kaliteli batarya değişimi için Apple yetkili servisleri tek yol olarak gözükse de Apple yetkili servislerinden ziyade doğru batarya markaları ve ürünleriyle de oldukça etkili bir çözüm elde edilebilir.

iPhone 5 pil değişimi için orijinal bataryanın etkili bir çözüm olmadığı ve hatta orta vadeli bir çözüm olduğu söylenebilir. Bununla birlikte markası, özellikleri bilinmeyen ve batarya mAh değeri olarak zayıf olan ürünlerin tercih edilmesi de sadece aylar süren yani, kısa vadeli çözümler olacaktır. Bu noktada uzun vadeli bir çözüm adına uzun ömürlü, orijinal bataryadan daha dayanıklı ve mAh değeri bakımından daha zengin seçeneklere yönelmek, çok daha sağlıklı, aynı zamanda da en ekonomik seçim olacaktır.

iPhone 5 Pil Değişimi Fiyat

iPhone 5 pil değişimi fiyat unsuru, batarya değişim işlemi konusunda en önemli unsur olarak kullanıcılar tarafından nitelendirilir. Her kullanıcı doğal olarak ilk etapta fiyatın uygunluğu konusunda seçicidir ve batarya değişim işlemi için çok büyük bir maliyet altına girmek istemez. Halbuki bu durum son derece yanlış bir düşüncedir. Asıl hedef, asıl amaç ve en önemli nokta, bataryanın uzun süre performans gösterip gösteremeyeceğidir. Eğer uygun fiyatlı ve kalitesi belli olmayan bir batarya tercih edilirse, zaten aylar sonra tekrar bir batarya ihtiyacı doğacaktır ve bu aşamada batarya maliyetinin senelik bazda çok daha yukarı seviyelere çıkması söz konusu olacaktır.

iPhone 5 Pil Değişimi Sonrası

iPhone 5 pil değişimi sonrası ilk olarak yapılması gereken adım, bataryanın kalitesi ve sağlığı test etmek olmalıdır. Bu testin ya da bir başka deyişle kontrolün yapılabilmesi adına dikkat edilmesi gereken nokta, yeni monte edilen bataryanın birkaç defa şarj dolumu ile akreditasyonunun yapılmış olmasıdır. Eğer yeni monte edilen batarya birkaç defa şarj olduysa bireyler direkt olarak Pil Sağlığı bölümünden bataryanın kontrolünü sağlayabilirler. Yapılan kontrolde pil sağlığı %95-100 arasında ise bataryanın sağlıklı bir batarya olduğu söylenebilir. Eğer değişim işleminden sonra Pil Sağlığı kısmında “—“ veya “servis” ibareleri bulunuyorsa, ne yazık ki cihaza yeni takılan bataryanın pek sağlıklı bir batarya olmadığını söylemek mümkün olacaktır.

iPhone 5 Pil Değişimi Öneri

iPhone pil değişimi öneri konusuna istinaden belirtmeliyiz ki karşınıza birçok pil seçeneği çıkacaktır. Belirli markalar dışında pil seçimi yapmak ise büyük risktir ve bu belirli markalar içerisinde en öne çıkan Rova Bilişim iPhone bataryalarıdır. Rova Bilişim iPhone 5 batarya, kalite bakımından ve zengin içerik bakımından oldukça ideal bir seçenektir. Böylelikle kullanıcılar çok daha olumlu bir batarya tercihi yapabilir ve batarya sorunlarını uzun vadede çözüme kavuşturabilirler. 1 yıl garantisi bulunan bu bataryaların, mAh değerlerinin %30 orijinal iPhone bataryalarına göre fazla olması da son derece büyük bir avantaj olarak nitelendirilebilir.

iPhone 5 Pil Değişimi Ne Kadar Sürer?

iPhone 5 pil değişimi ne kadar?” gibi bir merakın da özellikle Apple servisinden alınan destek özelinde son derece fazla merak edildiği söylenebilir. Apple yetkili servisleri tüm pi değişim işlemleri için 11 iş günü gibi bir süre belirtirler. Bu süre maksimum olmakla birlikte, genel olarak söz konusu süre dolmadan cihazın teslimi yapılmaktadır. Pil değişimi için normal servislerin ise genel olarak aynı gün içerisinde ya da 24 saat içerisinde destek sağladıklarını söylemek doğru olacaktır. Ayrıca bu konuda deneyimi ve bilgisi olan kullanıcılar birkaç saat dahi sürmeden değişim işlemi yapabilirler.