iPhone 5s batarya kaç mAh?” merakı içine girmiş olan her 5s kullanıcısı geçmişte batarya sorunları yaşamış veyahut şu an için batarya sorunlarıyla karşı karşıya kalmıştır. Böyle bir durumda bataryanın mAh değerini öğrenmesi, aslında bu cihazın neden batarya sorunlarına yol açtığının sebebini çok daha iyi bir şekilde kavramasına neden olur. Genel olarak telefon uzmanları da iPhone 5s modelinin ilk piyasada boy gösterdiği andan itibaren mAh değeri konusunda cihazın yetersiz olduğunu dile getirdiler. iPhone 5s 1570 mAh kapasitesi nedeniyle Apple markasının batarya konusunda en sorunlu telefon modellerinden biri olma unvanını almaya hak kazandı.

iPhone 5s donanım anlamında her ne kadar güçlü bir telefon olsa da bataryanın bu donanım gücüne karşı herhangi bir denkliği ya da direnci söz konusu değildir. Bu nedenle cihazın batarya sorunları kısa süre içerisinde kendini boy gösterir veya gün içerisinde çeşitli sebepler nedeniyle yapılan yoğun kullanımda anında şarj ihtiyacı hissedilir. Özellikle son dönemlerde yazılımsal yükün donanım üzerindeki baskısı nedeniyle batarya sorununun çok daha etkin bir şekilde kendini göstermesi söz konusu olur. Böyle bir durum sadece mAh değeri bakımından zengin bir batarya değişimi sonrasında çözüme kavuşturulabilir. Aksi takdirde beklenen çözüm sağlanmaz.

iPhone 5s Batarya Kaç Saat Gider?

iPhone 5s batarya kaç saat gider?” tarzında bir sorunun özellikle yeni iPhone 5s alacak bireyler tarafından sıklıkla sorulduğu görülür. Günümüzde cihazın sıfırını bulmak neredeyse imkansızdır ve ikinci el modellerin büyük bir kısmı da batarya ömrünü doldurmuş ve hatta çoktan batarya değişimine gitmişlerdir. Ortalama bir bataryanın gün içerisinde 2 defa şarj ihtiyacı doyurması gibi bir durum söz konusudur. Telefon kullanıcısı orta tempoda telefonu kullanıyor olsa dahi böyle bir problemle karşı karşıya kalacaktır. Bataryanın şarj süresi konusunda dikkat edilmesi gereken nokta bu şekilde iken, kaliteli bir bataryanın tercih edilirse de bir gün boyunca çok yeterli bir kullanım elde edilebilir.

iPhone 5s Batarya Kaç Para?

iPhone 5s batarya kaç para?” sorusu özelinde karşılaşılacak fiyat skalasının çok geniş olduğu ve her bütçeye hitap ettiğini söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Batarya sorununun bu denli çok olduğu ve batarya değişim ihtiyacının en fazla olduğu modellerden biri olan 5s modelinde, batarya seçeneklerinin de son derece fazla olması kaçınılmazdır. İnternet üzerinden veya yerel teknik servislerden yaptığınız araştırmalar neticesinde genel manada 100 ila 150 TL arasında bir fiyatla karşı karşıya kalacağınızı söyleyebiliriz. Öte yandan 5s batarya değiştirme işlemi için yetkili servisten destek alırsanız da 399 TL gibi bir fiyat sizleri karşılayacaktır.

iPhone 5s Batarya Yüksek mAh

iPhone 5s batarya yüksek mAh tercihi ile çok daha uzun soluklu ve problemsiz kullanımın kapılarını aralar. Bataryanın yüksek mAh değerine sahip olması, aynı zamanda gün içerisinde ortalama tüketim süresinin de uzaması anlamına gelir. Telefonun da daha rahat bir şekilde ve stresten uzak çalışması sonucunda enerji sarfiyatı azalır. Haliyle tüm bu detaylar direkt olarak batarya sorunlarının uzun bir süre için ortadan kalkmasına yol açar. iPhone 5s batarya yüksek mAh değeri arayışı içerisinde olan kullanıcıların ise ilk olarak tercih edebilecekleri seçenek, Rova Bilişim tarafından geliştirilen iPhone bataryalarıdır. Rova Bilişim iPhone 5s batarya yüksek mAh değeri ile bilinen, uzun ömürlü yapısı ile dikkat çeken ve garantisi süresi 1 yıl olan bir üründür. Haliyle iPhone 5s kullanıcıları için tabiri caizse bulunmaz bir nimet olarak tanımlanması mümkündür.

iPhone 5s Batarya Değişimi

iPhone 5s batarya değişimi hususu için öncelik kesinlikle fiyat parametresi olmamalıdır. Kullanıcıların en çok önem verdikleri detay, batarya değişiminin genel maliyetidir. 90-100 TL gibi fiyatlara son derece uygun bir şekilde batarya değişim maliyeti elde edilebilir ancak bu değişimler kısa süreli değişimlerdir. 6 ay gibi bazı durumlarda ise 6 ayı dahi bulmadan bir süre içerisinde bataryanın tekrar arızalanması ve sorun çıkarması ihtimali mevcuttur. Senede 2-3 defa batarya değişimi yapılması ise doğal olarak cihazın toplamda çok daha büyük bir batarya değişim maliyetine yol açmasına neden olacaktır. Bu yüzden performans ve kalite bakımından iyi bir ürün tercih edilmesi, aynı zamanda senelik veya 2 senelik maliyet bakımından da daha uygun bir tercih anlamına gelmektedir.