İphone 6 batarya konusunda, İphone modelleri arasında en zayıf modellerden biridir. Bunun nedeni ise mAh değerinin son derece düşük olmasıdır.

Bataryanın şarj kapasitesinin yani mAh değerinin düşük olması, şarj ömrünün son derece kısa olmasına yol açar. Telefonun gün içerisinde şarjı çok çabuk tükenir ve hatta günler geçtikçe şarj süresinin daha da kısaldığı görülür. Bu durumun önüne geçebilmek adına birtakım önlemler alınabilir ancak bu önlemler bir yere kadar sonuç verir. Her bataryalı cihazda olduğu gibi İphone 6 bataryasının da bir müddet sonra ömrü dolar.

Batarya ömrünün kısa sürede dolmaması adına, telefonun şarjdayken az kullanılması etkili önlemlerden biridir. Bunun yanı sıra telefon şarjdayken, tam dolum uyarısı ekranda belirmeden telefon şarjdan çekilmemelidir. Ayrıca telefonun oyun, video, sosyal medya vb. uygulamalar ile aşırı derecede yıpratılmaması da önemli tedbirlerden biridir. Bu tedbirlere uyulmaması durumunda ise bataryanın 1 sene ya da 2 sene gibi kısa süreler içerisinde değiştirilmesi söz konusu olabilir.

İphone 6 batarya değişimi için servise başvurursanız, herhangi bir ücret ödemezsiniz. Tabii bunun için telefonunuzun garanti kapsamında olması önemlidir. Bunun yanı sıra telefonunuzun garantisi yoksa normal teknik servislerde de değişim yapabilirsiniz. Normal teknik servislerde ödeyeceğiniz ücretler 200-300 TL arasında farklılık gösterebilir. Ayrıca bu fiyatların üstünde de fiyatlar söz konusu olabilir. Fiyat skalası tamamıyla servisin belirlediği işçilik ücreti ve batarya kalitesiyle alakalıdır.

İphone 6’nın bataryasının gün içerisinde çabuk tükenmesinin nedeni, sahip olduğu mAh değeridir. Peki, İphone 6’nın Bataryasının mAh değeri kaçtır?

İphone 6 Bataryası Kaç mAh?

İphone 6 bataryası kaç mAh?” sorusu, İphone 6 kullanıcılarının en çok merak ettikleri sorulardan biridir.

İphone 6 batarya mAh değerinin 1810 olduğunu bilinir. İphone 6; işlemci, grafik işlemci, RAM ve diğer donanım birimleri bakımından zayıf bir cihaz değildir. Söz konusu donanım birimleri son derece güçlüdür. Hal böyle olunca 1810 mAh batarya değeri, İphone 6’nın güçlü donanım özelliklerine göre bir miktar yetersiz kalabilir. Bu yüzden gün içerisinde şarjının erkenden bitmesi ve bazı durumlarda gün içerisinde 2 defa şarj ihtiyacı duyulması söz konusu olabilir.

Özellikle sürekli olarak video izleyip, oyun oynayıp ve İnstagram ya da Facebook gibi sosyal platformlarda geziniyorsanız, üstelik bu platformlarda da videolar izliyorsanız, telefonun bataryasının gün içerisinde son derece kısa süre içerisinde bittiğini görebilirsiniz. Mümkün olduğunca bu platformlarda gezinme sürelerinin kısalmak veya oyun oynama sürelerini düşürmek gerekir. Böylelikle bataryayı gün içerisinde verimli bir şekilde kullanmak mümkün olur. Ayrıca bataryanın gün içerisinde çabuk bitmesi, genel kullanım ömrünün de kısalmasına yol açar.

Orijinal İphone 6 Batarya Nasıl Anlaşılır?

Orijinal İphone 6 batarya nasıl anlaşılır?” sorusu, İphone 6 cihazının bataryasını değiştiren veya değiştirmek isteyen herkesin ortak sorularından biridir.

İphone 6 orijinal bataryasının orijinal olup olmadığını merak ediyorsanız, telefonunuzun arama ekranına gelmeniz gerekir. Arama ekranına ise *#0228# kodlamasını yapmanız gerekir. Yapmış olduğunuz bu arama sonucunda ekrana kullandığınız batarya hakkında bilgiler yansır. Karşınıza çıkan bu bilgiler ise size bataryayı üreten firma veya üretici, bataryanın kapasitesi, bataryanın hangi voltaj ile çalıştığı, sıcaklığı ve bataryaya ait diğer detaylar içerir.

İphone 6 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone 6 batarya değişimi nasıl yapılır?” sorusu hakkında yanıt arıyorsanız, öncelikle bataryayı değiştirmek için elinizde birtakım araçların olması gerektiğini söylemek isteriz.

Bataryanızın değişimi için öncelikle elinizde bir adet orijinal veya orijinale yakın İphone 6 batarya olmalıdır. Bataryanın kaliteli olması hem telefon sağlığınız hem de batarya ömrünün uzunluğu açısından büyük önem taşır. Eğer kalite anlamında zayıf bir batarya satın alırsanız, ne yazık ki birtakım sorunlar yaşamanız söz konusu olabilir. Bu durumun önüne geçebilmek adına belirli markaların bataryalarına yönelebilirsiniz.

Bunun yanı sıra elinizde İphone batarya değişimi konusunda işinize yarayacak kit de bulunmalıdır. Bu kitler, genel olarak İphone telefonlar için tasarlanmış olan ve telefonunuzun kasasıyla birlikte içine kolayca ulaşmanıza yardımcı olurlar. Elinizde veya ev için aldığınız takım çantanızdaki aletler, telefonunuzun batarya değişimi için pek yeterli olmayabilirler. İphone batarya değişim kiti edinerek, evde kolaylıkla bataryanızı değiştirebilirsiniz. Böylelikle batarya değişim ücretini minimum seviyeye indirebilirsiniz.

İphone 6 batarya değişimi içeriğimizi okuyarak, İphone 6 telefonunuzun bataryasını nasıl kolay yoldan değiştirebileceğinizi, ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

İphone 6 Ücretsiz Batarya Değişimi

İphone 6 batarya değişim fiyatı

İphone 6 ücretsiz batarya değişimi için de Apple servisine başvuru yapabilirsiniz. Size en yakın Apple servisine giderek, bataryanızı değiştirmek ve bu işlemi garanti kapsamında yaptırmak istediğinizi belirtmelisiniz. Cihazınız garanti kapsamındaysa, gerekli incelemeler yapılarak, ücretsiz İphone 6 batarya değişim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuzun bataryasını değiştirmek istiyorsanız ancak Apple garantiniz yoksa cihazınızın bataryasını 349 TL veya 489 TL’ye değiştirebilirsiniz. Fiyatlar tamamıyla cihaza göre değişim gösterirken, İphone X ve üst modelleri için değişim ücreti 489 TL’dir. İphone X’in altındaki modeller için değişim ücreti ise 349 TL olarak belirlenmiştir.