iPhone 6 batarya değişimi fiyat bilgisi alabilmeniz adına öncelikle değişim işleminin nerede ve hangi seçenekler doğrultusunda yapılacağını tespit etmeniz gerekir. Değişim fiyatı ile ilgili yardım alacağınız her kaynak farklı bir rakamla karşılaşmanıza yol açacaktır. Değişim konusunda ilk olarak gözetilen Apple yetkili servislerinin fiyatı ile normal servislerin arasında ciddi fiyat farklı söz konusu olacaktır. Bu nedenle fiyat konusu özelinde dikkat edilmesi gereken nokta ucuzluk ve en hızlı değişim seçeneğidir. Elbette ki batarya değişimi konusunda fazla maliyetin altına girmemek ve değişim işlemlerini en düşük fiyatla halletmek büyük bir avantajdır ancak söz konusu avantajın geçici süreliğine olduğunu bilmek gerekir.

iPhone 6 batarya değişim fiyat bilgisi olarak 100 TL’den başlayıp, 230 TL’ye kadar teknik servislerden fiyat almanız söz konusu olabilir ancak bu fiyatların ne yazık ki tam anlamıyla yanıltıcı olduğunu söylemek doğru olacaktır. 100 TL’lik bir değişim, takriben 6-7 ay kadar bir süre sonra cihazın tekrar batarya ömrünün dolmasıyla sonuçlanacaktır. Kullanılan bataryanın malzeme kalitesi ve mAh değeri bakımından yetersiz bir seviyede olması, söz konusu değişimi zorunlu hale getirecektir. Bu nedenle değişim fiyatlarından ziyade, değişim işleminde tercih edilecek batarya hakkında bilgi sahibi olunup, bu bataryanın araştırılması ve ardından kaliteli olduğu yönünde bir izlenime varılması durumunda değişim işlemlerinin gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Aksi bir durumda kötü bir hizmet alıp, kısa vadeli batarya sorun çözümü nedeniyle mağduriyet yaşamak da olağan bir durumdur.

iPhone 6 Batarya Değişimi Orijinal

iPhone 6 batarya değişimi orijinal olarak sadece Apple servislerinde yapılabilir. İnternet üzerinde görülen reklamlar, orijinal ibaresi yer alan batarya ürünleri vb. birçok unsur, ne yazık ki batarya konusunda belirtilen orijinalliği sağlamaz. Tüm bu seçenekler, tamamıyla sahte ve Apple tarafından herhangi bir güvencesi olmayan seçeneklerdir. Apple servisleri haricinde batarya değişimi konusunda orijinal bir hizmetin alınması mümkün olmamaktadır. Orijinal değişimin de maliyet anlamında çok ciddi bir sonuç ortaya çıkardığını söylemek doğru olacaktır. Apple yetkili servislerin orijinal bir batarya değiştirme işlemi için toplamda 399 TL gibi bir fiyat çıkarırlar.

iPhone 6 batarya değişimi orijinal olarak yapıldığında kesin bir çözüm sağlanacağı veya etkili bir çözüm sağlanacağı düşünülür. Nitekim bu düşünce önceki dönemlerde bir nebze de olsun geçerliydi ancak günümüzde herhangi bir geçerliliği yoktur. iPhone her ne kadar telefon modellerinde güncellemeler yapsa da bataryalarında herhangi bir güncelleme yapmamıştır. Orijinal değişim sonucunda elde edilen bataryanın ilerleyen süreçte tekrar aynı problemleri yaşatması çok büyük bir süreç sonucunda olmayacaktır. Orta vade olarak tabir edebileceğimiz bir süreç sonucunda tekrar aynı sorunları yaşamanızın mümkün olduğunu söylemek doğru olacaktır.

iPhone 6 Batarya Değişimi

iPhone 6 batarya değişimi konusuna ilişkin atılan mantıklı adımlar sonucunda ideal bir bataryaya kavuşmak ve yaşanan batarya problemlerinin ortadan kaldırılması gibi bir durum mümkündür. Bu konuda atılması gereken adım ise ideal bir batarya bulmaktır. İdeal bir batarya düşük bir şans olsa da yetkili servislerde veya internet üzerinde bulunabilir. Cihazın modeli ile emin olunduğu bataryanın hemen özellikleri incelenmeli ve yapısal detaylarına bakılmalıdır. Cihazın içeriğinde kaliteli bir malzeme (Li-on gibi), yüksek mAh değeri ve en önemlisi de bataryanın garantisi mevcutsa, bu bataryanın cihazınız adına en ideal bataryalardan biri olduğunu söylemek doğru olacaktır. Böyle bir bataryayı internet üzerinden keşfederseniz, sipariş verdikten sonra elinize ulaştığında teknik servisler vasıtasıyla değişimini yapabilirsiniz.

iPhone 6 Batarya Tavsiye

iPhone 6 batarya tavsiye konusu özelinde ise en çok önerilen ürünler arasında Rova Bilişim tarafından geliştirilen iPhone bataryaları yer almaktadır. Rova Bilişim iPhone telefon modellerine özgü olarak geliştirmiş olduğu üstün kalitede bataryalar sayesinde hem garantili hem de son derece sağlıklı bir batarya deneyimi vaat etmektedir. Bataryalarının hepsi 1 yıl garantilidir ve iPhone bataryalarının hepsinde mAh değeri bakımından çok daha zengin ürünler yer alır. iPhone 6 batarya tavsiye arayışı içerisinde olan bireylerin bu nedenle Rova Bilişim iPhone 6 batarya ürünlerini tercih etmeleri önerilir. Böyle bir tercih sonucunda bireyler çok daha kaliteli bir batarya deneyimi ile karşı karşıya kalabilirler. Aynı zamanda bataryanın uzun soluklu bir çözüme kavuşması gibi bir durum da yine aynı şekilde Rova Bilişim bataryaları ile mümkün olur. Batarya konusunda en sağlıklı ve en ideal seçenek olacaktır.