iPhone 6 batarya ne yazık ki iPhone telefon modelleri arasında en güçsüz modellerden biri olarak Apple kullanıcılarının karşısına çıkar. iPhone 6 ilk çıktığı dönemlerde son derece ses getiren telefon modellerinden biri olmuştur. Bunun nedeni ise telefonun donanım anlamında ve yetenekleri bakımından potansiyelinin yüksek olmasıdır. Hal böyle olunca, telefonun bu potansiyelini karşılayacak bir batarya gerekir. Ne yazık ki iPhone 6 mAh değeri bakımından ve genel batarya yapısı bakımından donanım özelliklerini karşılayabilecek bir bataryaya sahip değildir.

Bataryanın yapısal anlamda zafiyetlerinin olması ise direkt olarak kullanım ömrünü etkiler ve telefonun tam kapasite kullanılamamasına yol açar. Bir müddet sonra birçok batarya problemi ortaya çıkar ve bu batarya problemlerinin de kendiliğinden girilmesi söz konusu olmaz. Birçok kullanıcı evde kendi başında iPhone 6 batarya değişimi işlemi yapabilir ancak bu işlem pek de başarıyla sonuçlanmayabilir. Gerek kullanılan batarya yapısı gerekse işlemin doğru bir şekilde yapılması gibi nedenlerden ötürü sonuç hayal kırıklığı olabilir.

“iPhone batarya değişimi konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise telefonun batarya değişimi için tercih edilen seçeneklerdir. İster yukarıda da belirttiğimiz üzere evde kendiniz değişim yapabilir ister sıradan teknik servislerde bataryayı değiştirebilir isterseniz direkt olarak Apple yetkili servisinde batarya değişim işlemleri yapabilirsiniz. Her türlü işlemin belirli maliyetleri ve sonuçları vardır. Peki, iPhone 6 batarya değişimi orijinal fiyatı ne kadar? Yan sanayi fiyatı ne kadar? Sonuçlar neler olabilir?

iPhone 6 Batarya Değişimi Orijinal Fiyatı Ne Kadar? Yan Sanayi Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

iPhone 6 batarya değişimi konusunda Apple servisi, bireysel değişim ve herhangi bir teknik serviste değişim olmak üzere 3 farklı seçenek Apple kullanıcılarının karşısına çıkar. Bireysel değişim maliyet anlamında en uygun seçenektir ancak sonuçlar pek de istenilen gibi olmayabilir. Bu konuda yeterli teknik bilgiye sahip değilseniz, telefonunuza zarar vermeniz söz konusu olabilir veya batarya değişim işleminin teknik serviste sonuçlanması mümkün olabilir. Bu nedenle masraf anlamında çok daha büyük maliyetler karşınıza çıkabilir.

Batarya değişimi konusunda tercih edilebilecek bir diğer seçenek ise telefonun Apple yetkili servisinde ücret karşılığında değiştirilmesidir. Apple iPhone 6 batarya değişim işlemi için sizden tam olarak 399 TL talep eder. Eğer cihazınızın garantisini devam ediyorsa, şartların uygun olması durumunda direkt olarak ücretsiz bir değişim sağlar ancak şartlar uygun değilse, en az 399 TL’lik bir bedel ödemeniz gerekir. Bu işlem Apple yetkili servislerinde çok daha farklı fiyatlarla Apple kullanıcılarının karşısına çıkabilir.

Sıradan bir teknik serviste yapılan işlem ise Apple yetkili servisinde yapılan işleme göre daha az maliyetli olabilir. 100 TL, 200 TL ve maksimum 250 TL gibi ücretlerle orijinal batarya değişimi söz konusudur ancak alınan sonuçların pek iç açıcı olduğu söylenemez. Bunun nedeni ise değişim sırasında kullanılan bataryadır. Yan sanayi olarak tabir edilen ve sıradan teknik servislerde kullanılan bataryalar, mAh değeri bakımından orijinal bataryadan daha zayıf olurlar. Ayrıca bataryanın genel yapısı da vasat olduğu için kısa süre içerisinde yaşadığınız batarya problemlerini tekrar yaşamanız mümkün olur.

Apple yetkili servisinde yapılan orijinal batarya değişimleri ise direkt olarak aynı batarya sorunlarıyla karşılaşmanıza yol açar. Bunun nedeni ise yaşanılan batarya sorunlarının tamamıyla ortadan kaldırılması adına telefonunun donanımı için yeterli olan ve daha üstün özelliklere sahip olan bir batarya gereksinimidir. Orijinal batarya ise herhangi bir gelişime uğramamıştır ve telefonun bataryası konusunda herhangi bir katkı sağlamaz. Hal böyle olunca da bataryanın değişimi mümkün olmaz. Bu nedenle çok daha üstün ve iyi bir batarya, uzun vadede batarya problemleri konusunda etkili bir çözümdür.

iPhone 6 Batarya Kaç mAh?

iPhone 6 batarya kaç mAh?” sorusu, birçok kişi tarafından sorulan ve iPhone 6 kullanıp, batarya problemleri yaşayan kullanıcıların en merak ettikleri sorulardan biri olarak bilinir.

iPhone 6 toplamda 1810 mAh değerinde bir bataryaya sahiptir ve söz konusu değerin telefona yeterli gelmediği, bir üst modellerinde kullanılan mAh değerlerinden de anlaşılabilir. Söz konusu mAh değeri ile telefonun sağlıklı bir bataryası olması durumunda dahi bir gün içerisinde tekrar şarj ihtiyacı duyduğu görülür. Kullanıcılar gün içerisinde 2 defa telefonu şarj etmek durumunda kalırlar. Telefona çok daha iyi bir batarya takılmadan, söz konusu sorunun da ortadan kaldırılması pek mümkün olmaz.

iPhone 6 Batarya Tavsiye

iPhone 6 batarya tavsiye konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de batarya kapasitesidir. Batarya tavsiyesi verirken en çok atlanılan noktalardan biri bataryanın mAh değeridir. Birçok kişi tavsiyede bulunur ancak batarya orijinal iPhone 6 modeli bataryası değilse ne yazık ki mAh değeri bakımından orijinal bataryaya göre daha zayıftır. Halbuki mümkünse mAh değeri bakımından çok daha üstün batarya tavsiyelerinde bulunulması gerekir.

Bu konuda Rova Bilişim iPhone 6 batarya ürünü en çok tavsiye edilen ürünlerden biri olarak bilinir. Bu bataryanın yapısı ve özellikleri, orijinal bataryaya göre daha üstündür ve orijinal bataryaya göre mAh değeri daha fazladır. Haliyle telefonun batarya anlamında herhangi bir sorunu olmaz ve uzun vadeli batarya sorunları çözüme kavuşturulmuş olur.