İphone 6 batarya değişimi, sizin için son derece zor ve karmaşık bir işlem olarak gelebilir. Bazı detaylara özen gösterilmesi ve gerekli değişim aletlerinin elde edilmesiyle bu işlem çok daha kolay bir hal alır.

İphone 6 bataryası, zaman içerisinde çeşitli nedenlerden ötürü yıpranır, deforme olur ve pil sağlığını kaybeder. İphone “pil sağlığı” kısmında, telefon bataryasının ömrü hakkında bilgi verir. Telefon batarya sağlığının ise %95’in altına düşmesi, artık değişim vaktinin geldiğini ifade eder.

İphone 6 batarya değişimi siz her ne kadar da telefonunuzu özenli bir şekilde şarj etseniz de bir müddet sonra gerekli olan bir işlemdir. Bunun nedeni ise batarya içerisinde yer alan maddelerin, telefon şarj edilirken hızlı ısınma ve soğuma nedeniyle doğal ömürlerini bir müddet sonra doldurmasıdır. Kısacası, her telefonun bir müddet sonra mutlaka batarya değişimi ihtiyacı ortaya çıkar. Peki, İphone 6 bataryası ne zaman ve nasıl değiştirilir? Değiştirilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İphone 6 Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar? Ne Zaman Değişmesi Gerekir?

“İphone 6 batarya değişimi fiyatı ne kadar? Ne zaman değişmesi gerekir?” soruları, İphone 6 kullanıcılarının en çok merak ettikleri soruların başında yer alır.

Öncelikle batarya değişimi konusunda, bataryanın fiyatı ve işçilik ücreti başlıkları altında 200-300 ve hatta daha fazla ücret ödemeniz söz konusu olabilir. Batarya kalitesine göre ve işlem yapılan işletmeye göre bu ücret değişim gösterir. Batarya değişim süresi konusunda da net bir şey söylemek mümkün olmaz. Şarj sıklığına ve telefonun şarj edilirken kullanılması durumuna göre bu süre 3-4 aya kadar inebilir.

Telefon ne kadar az ve tam şarj edilirse, telefon şarjdayken ne kadar az kullanılırsa, telefonun batarya ömrü o denli uzar.

İphone 6 Bataryası Satın Al

“İphone 6 bataryası satın al” şeklinde bir araştırma yapmanız durumunda karşınıza birçok ürün çıkabilir. Bu ürünlerin geneli kalitesiz ve ömrü kısa olan ürünlerdir. Bu nedenle evde kendiniz batarya değişim işlemi yapacaksanız, mutlaka kaliteli bir batarya satın almalısınız.

https://rovabilisim.com/iphone-6-batarya/

Yukarıda yer alan ürün, son derece kaliteli olan bir İphone 6 batarya ürünüdür. Uzun ömürlü ve 1 yıl garantili olan bu ürün, orijinal üründen ilham alınarak geliştirilmiştir. Bu nedenle 2 kat daha dayanıklı ve 2 kat daha performanslı çalışır. Evde İphone 6 batarya değiştirme işlemi için mutlaka bu ürünü kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Evde İphone 6 batarya değişimi işleminin detaylarına gelecek olursak, alt kısımda yer alan görselleri ve açıklamaları dikkatli bir şekilde takip etmeniz durumunda, çok kolay bir şekilde batarya değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

İphone 6 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone 6 batarya değişimi nasıl yapılır?” sorusunun detaylarına inmeden önce, mutlaka elinizde batarya değiştirme kiti olmalıdır. Bu kit veya kit içerisinde yer alan alet-edevatlar olmadan, değişim işlemi yapmanız mümkün değildir. Ayrıca değişim işleminiz sağlıklı bir şekilde gerçekleşmez. Mutlaka İphone 6’ya en uygun olan tamir veya batarya değişim kitlerini edinmeniz gerekir.

ADIM1:

İphone 6 Batarya Değişimi

Yukarıda yer alan görselde, telefonun alt kısımda, şarj soketinin yan sağ ve sol kısımlarında yer alan vidaları tespit etmeniz gerekir. Vidaları tespit ettikten sonra tornavida ile vidaları dikkatli bir şekilde yerinden çıkarmalı ve kaybolmayacak bir yerde vidaları muhafaza etmelisiniz. Ardından düz bir çubuk ile direkt şarj soketinin üstünde, ekranla kasanın birleşim noktasının arasına giriş yapıp, o bölgede kasa ile ekran arasında hafif bir boşluk yaratmalısınız. Batarya değişim veya tamir kitlerinde genel olarak söz konusu ayırıcı aparatlar yer alır. Böylelikle ara açma işlemini daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

ADIM2:

Fotoğrafta işaretlenen kısımda, yani parmak okuyucunun tam altında parmak izi okuyucunun soketi yer alır. Bu soketi, telefonu açarken çok dikkatli bir şekilde ayırmanız gerekir. Soketin, anakarta bağlı bir şekilde ayrılması ve batarya değişimi bittikten sonra tekrar aynı şekilde parmak izi okuyucu tuşuna bağlanması gerekir.

ADIM3:

Fotoğraflarda işaretli kısımlarda 4 adet vida mevcuttur. Bu vidaları da özenli bir şekilde söküp, diğerleriyle karışmayacak ve kaybolmayacak şekilde ayırmanız gerekir. Bataryanın telefondan rahat ayrılabilmesi adına bu vidaların sökülmesi şarttır.

ADIM 4:

Fotoğrafta işaretli kısımlar, hemen bataryanın uç kısmında yer alan plastik bant benzeri maddelerdir. Bu maddeleri karga burun veya herhangi sivri bir şeyle tutarak, sonu gelene kadar çekmelisiniz. İki adet bantı tamamen telefondan ayırdıktan sonra artık bataryayı telefondan rahatlıkla ayırabilirsiniz.

İphone 6 batarya değişimi sırasında en çok dikkat edilmesi gereken noktaların başında bataryanın yerine takılması noktası yer alır. Bataryayı yerine takarken, bataryanın hemen alt kısmında yer alan parçayı öncelikle yerine vidalarıyla birlikte takmalı ve ardından yukarıda yer alan görseldeki bantları bataryanın altına gelecek şekilde yapıştırmalısınız.

Sonrasında ise hemen bataryanın sağ kısmında yer alan metal parçayı yerine takarak, batarya değişim işlemini büyük ölçüde sonlandırmış olursunuz. Metal parçanın vidalarıyla takılmasının arından, şarj soketinin altındaki vidalar da kasaya oturtulursa, batarya değişim işlemi tamamlanmış olur.