İphone 6 batarya fiyatı, orijinal ve yan sanayi olmak üzere iki farklı şekilde incelenir. Orijinal ürünler, Apple veya yetkili satıcıları tarafından satılan ürünlerdir. Apple tarafından Türkiye pazarına getirilir ve Apple yetkisi ile satış yapılabilir. Apple resmi internet sitesi hakkında fiyatları yer alır ancak bu fiyatlara değişim ücreti de dahildir. Yani, net orijinal batarya fiyatı hakkında bilgi yer almamaktadır.

Yan sanayi olarak tabir edilen ürünler ise kendi aralarında ayrılır. Bazı yan sanayi ürünler son derece kaliteli ve orijinale yakın ürünlerdir. Hatta bazı yan sanayi İphone 6 batarya ürünlerinin, orijinal İphone 6 bataryasından çok daha gelişmiş oldukları görülebilir. Haliyle yan sanayi bataryaların fiyatlarını da kaliteleri belirler. 80 TL’ye dahi İphone 6 bataryası bulabilmek mümkündür. Tabi bu ürünün genel olarak garanti ve kalite gibi unsurlardan yoksun olduğu görülür.

İlerleyen süreçte bataryanın kısa süre içerisinde bozulması durumunda ürünün tekrar ücretsiz değişimi söz konusu olmaz. Ayrıca ürün kalitesinin zayıf olması, cihaza farklı şekillerde zarar verebilir.

Kaliteli yan sanayi İphone 6 bataryası arıyorsanız, 200 TL’ye de son derece kaliteli ürünler karşınıza çıkar. Üstelik çoğu satıcı, bu ürünleri garantili olarak satar ve garanti süresi içerisinde ürünün hata vermesi durumunda ücretsiz değişim sağlar.

Söz konusu fiyatlar, direkt olarak ürünün kendi fiyatlarıdır. Fiyatların değişim ücreti dahil değildir. Değişim ücreti konusunda, tercih ettiğiniz servisin işçilik ücreti devreye girer ve İphone 6 batarya değişim maliyeti farklı boyutlara ulaşabilir.

İphone 6 Orijinal Batarya Fiyatı

İphone 6 orijinal batarya fiyatı cihazınızın garantisine göre değişir. Eğer cihazınız garanti kapsamındaysa, batarya değişim işlemini ücretsiz bir şekilde değiştirmeniz mümkün olur. Bataryanın değişimi için Apple yetkili servisine başvurmanız durumunda, Apple cihazı kendi bilgisayarına bağlar. Bilgisayarda ise cihazın ilk alındığı günden itibaren kaç defa şarj edildiği üzerinde durulur. Genel olarak cihazın 500’den fazla şarj edilmesi durumunda ücretsiz bir şekilde değişimi mümkün olmayabilir. Bu konuda biraz ısrarcı davranıp, şansınızı denerseniz, ücretsiz bir şekilde değişim sağlayabilirsiniz.

İphone 6 orijinal batarya fiyatı cihazınız garanti kapsamında değilse, değişim ücreti 349 TL olarak belirlenmiştir. 349 TL vererek bataryanızı, Apple yetkili servisinden orijinal olarak değiştirebilirsiniz. Buna ek olarak; cihazınızda başka sorun varsa öncelikle o sorun çözülür. Sonrasında batarya değişim işlemi yapılır. Apple, cihazınızda meydana gelen diğer sorunlar çözülmeden batarya değişim riskini almaz. Bu yüzden cihazınızda ekran kırığı, şarj soketi sorunu vb. sorunlar varsa Apple, öncelikle bu sorunu çözer ve sonrasında bataryayı değiştirir. Haliyle batarya değişim ücreti bu noktada biraz daha maliyetli bir hal alabilir.

İphone 6 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone 6 Batarya Fiyatı

İphone 6 batarya değişimi nasıl yapılır?” sorusu, İphone 6 batarya değişim ücretini en aza indirmek isteyen İphone 6 kullanıcılarının ortak sorularından biri olarak bilinir.

Batarya değişim işlemi aslında herkesin evde yapabileceği basit işlemlerden biridir. Bataryayı değiştirirken ve cihazı sökerken, bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu detaylara dikkat etmeniz durumunda çok uzun sürmeden bataryanızı değiştirebilmeniz mümkün olur. Bunun yanı sıra bireysel yapılan işlemler, cihazın tekrar açılmama, anakart sorunları ve daha birçok probleme yol açabilir. Bireyin mutlaka bu riskleri de göz önünde bulundurması gerekir. Aksi halde bir batarya değişim maliyetinin çok daha yükseklere çıktığı görülebilir.

Batarya değişim işlemi için kendinize ait bir kitinizin olması da büyük önem taşır. İphone telefonlar için özel olarak üretilen tamir kitleri sayesinde batarya değişim işlemi çok daha kolay bir hal alır. Ayrıca İphone 6 Batarya Değişim İşlemi içeriğimize göz atarak, cihazın bataryasının nasıl değiştiğini ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.