İphone 6 batarya konusunda tıpkı 5 sürümleri gibi geri kalmış bir modeldir. İphone her ne kadar kaliteli telefon üretse de telefonlarında her ne kadar kaliteli donanımlar kullansa da batarya kapasiteleri bu güçlü donanımların enerji ihtiyacını yeterli seviyede karşılayamaz.

İphone bataryalarının bu denli zayıf olması nedeniyle de İphone kullanıcıları telefonlarını sürekli olarak şarj etmek zorunda kalırlar. Özellikle İphone 6 kullanıcılarının bazı durumlarda günde 2 defa telefonlarını şarj ettikleri dahi görülür. Telefon ne kadar çok şarj olursa, telefonun batarya ömrü de aynı orantı çerçevesinde kısalır. Telefonun her şarja takılışı, aslında bataryanın şarj hakkının yenmesi demektir. Özellikle kısa süreli ve tam dolum olmayan şarjlarda, aslında bataryanın şarj hakkında bir defalık hak yemiş olursunuz.

Hal böyle olunca ise telefonun bataryası zamanla şişer ve kullanıcı mutlaka bataryayı değiştirmek zorunda kalır. Bataryayı değiştirmek de sorunlu bir iştir. Kaliteli batarya ve kaliteli işçiliğin, uygun fiyatla birleştiği servisler son derece nadirdir. Bu yüzden maliyet anlamında cebinizi biraz yorabilir. Siz de bunun yerine kendinizce değişim yapabilir ve İphone 6 batarya siparişi vererek, evinizde bataryanızı kendim imkanlarınızla yenisiyle değiştirebilirsiniz. Pek, evde İphone batarya değişimi nasıl yapılır? Nelere dikkat etmek gerekir? İphone 6 bataryasının değişim fiyatları ne kadar?

İphone 6 Batarya Değişim Fiyatları Ne Kadar? Batarya Hangi Sıklıklarla Değiştirilmelidir?

İphone 6 batarya değişim fiyatları ne kadar? Batarya hangi sıklıklarla değiştirilmelidir?” sorusu, İphone 6 kullanıcıların en çok merak duydukları sorulardır.

İphone 6 batarya değişim fiyatları her İphone servisine göre değişir. Her İphone servisinden bu konuda farklı fiyat almanız mümkündür. Bunun nedeni ise kendilerince belirlemiş oldukları işçilik bedelinin farklı olması ve kullandıkları bataryanın da farklı farklı kalitelerde olmasıdır. Kalitesiz bir bataryanın ömrü 1 seneyi bile zor görebilirken, kaliteli bir bataryanın ise ömrü 2-3 sene arasında değişim gösterebilir. Tabii bu konuda sizin telefonu kullanma ve şarj alışkanlıklarınız da belirleyici unsurlardır.

Telefonunuzu sık sık ve azar azar şarj ediyorsanız, zaten bataryanızın ömrünün kısalacağı kesindir. Ayrıca telefonunuzu şarjdayken kullanıyorsanız ve hatta şarjdayken mobil oyun ya da whatsapp, instagram vb. ağır uygulamaları yoğun bir şekilde kullanıyorsanız, telefonunuzun batarya ömrünü kat kat kısaltırsınız. Telefonu mümkün olduğunca az şarj edip, mümkün olduğunca da tam dolum şeklinde şarj etmek gerekir. Aksi halde İphone 6’nın batarya değişim ücreti olarak 200-300 TL ve belki daha fazla bedeller ödemeniz söz konusu alır.

İphone 6’ların genel batarya ömürlerinin ise 2 seneye kadar (normal bir kullanım için) olduğu görülebilir. Telefon kullanma biçiminize göre bu süre daha da artabilir. Bazı durumlarda ise özensiz kullanım nedeniyle 1 seneye dahi düşebilir. Kısacası, batarya ömrünün tamamıyla kullanıcının elinde olduğu söylenebilir. Peki, evde İphone 6’nın bataryası nasıl değiştirilir? Değiştirirken dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

İphone 6’nın Bataryası Nasıl Değiştirilir? Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

İphone 6’nın bataryası nasıl değiştirilir? Dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?” sorusu, birçok kişi tarafından merak edilir.

İphone 6 batarya değişimi konusunda öncelikle belirtmeliyiz ki elinizde İphone tamir kiti veya İphone batarya değişim kiti olarak adlandırılan araçlar bulunmalıdır. Bu araçlar sayesinde işleminiz hem daha güvenli hem de daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Batarya değişim işlemi sırasında içeriğimizde yer alan detaylara dikkat etmeniz durumunda, bataryanızı çok kolay ve güvenli bir şekilde, telefonunuza herhangi bir zarar gelmeden değiştirebilirsiniz.

ADIM1:

İphone 6 Batarya
İphone 6 Batarya

İlk adımda telefonun kasasının içine ulaşabilmek adına, hemen hemen her İphone telefonun alt kısmında, şarj girişinin sağında ve solunda bulunan ufak vidaların sökülmesi gerekir. Ufak vidaların söküldükten sonra ise kaybedilmemesi büyük önem taşır. Vidaların çok küçük olması, çok çabuk kaybolmasına yol açar. Bu yüzden dikkatli bir şekilde kenara konulmalıdır.

ADIM2:

İphone 6 batarya

Batarya değişim işlemine başlamadan önce, bataryanın telefondan kolaylıkla ayrılabilmesi adına oklarla gösterilen yerlerdeki vidaların da sökülmesi gerekir. Bu vidalar sökülmeden, batarya telefondan ayrılmaz ve böylelikle daha rahat sökülmüş olur. Belirtilen noktalardaki vidaları sökmeden bataryayı çıkartmak, telefona zarar verebilir.

ADIM3:

İphone 6 Batarya

Bu adımda ise yine okla gösterilen kısımdaki bantların çıkarılması gerekir. Bu bantlar bataryanın uç kısmında bulunur ve çok çabuk bir şekilde sökülür. Bantlar çıkmadan bataryanın çıkması mümkün değildir. Zorlanarak çıkartılabilir ancak telefona zararı olacaktır. Bu yüzden iki bandın da yavaşça sökülüp, yeni bataryanın yerine oturtulması gerekir. Yeni bataryanın soket bağlantısını yapmanızın ardından batarya değişim işlemi tamamlanır. Sökmüş olduğunuz diğer bağlantıları ve soketleri de yerine takarak, son olarak telefonun alt kısmındaki vidaların bağlantısını yaparak, İphone batarya değiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.