iPhone 6 orijinal batarya nasıl anlaşılır?” gibi bir soru, iPhone 6 cihaz kullanıcılarının genel cihaz sağlıkları için oldukça önemli bir sorudur. Piyasa genelinde birçok bataryanın orijinal batarya olarak satıldığı ve aslında orijinal batarya ile alakası olmadığı görülmektedir. Haliyle böyle bataryalar da kullanıcılara çeşitli mağduriyetler yaşamakta ve kısa süre sonra gerek cihazda gerekse bataryada, kalite kaynaklı problemler ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden iPhone 6 kullanıcılarının bu durumu kontrol edebilecekleri bir yöntem keşfetmeleri, batarya hakkında çok daha net bir bilgi sahibi olmaları anlamına gelir. Cihazlarının korunması ve pil ömrü konusunda doğru bataryanın tercih edilmesi adına bir bataryanın orijinal olup olmadığı, aynı zamanda bu durumun kontrolü gerekir.

iPhone 6 orijinal batarya nasıl anlaşılır?” gibi bir konu özelinde merak sahibi olan kullanıcıların ilk olarak dikkat etmeleri gereken detaylardan biri, bataryanın nereden alındığıdır. Bataryanın internet üzerinden alınması, yetkili olmayan Apple servislerinden satın alınması ve sıradan telefon tamircilerinden temin edilmesi gibi bir durum karşısında pek bir orijinal beklentisi olmamalıdır. Böylesi durumlarda aynı zamanda orijinal bataryadan daha kaliteli olan bataryalarla karşılaşılabilmektedir ancak iyi bir içerik ve marka sahibi olan bataryayı bulabilmek gerekir.

iPhone 6 bataryanın orijinal veya kaliteli bir batarya olup olmadığı ise şu şekilde anlaşılır:

  • Telefon Ayarları kısmına giriş yaparak, “Pil” sekmesine ilerlenir.
  • Pil sekmesi içerisinde yer alan Pil Sağlığı kısmına giriş yapılır.
  • Pil Sağlığı kısmında %100 ve %90 arasında bir değer yazıyorsa, bataryanın genel manada kaliteli ve orijinale yakın olduğu anlaşılabilir.
  • Pil Sağlığı kısmında “Servis” veyahut “—“ gibi bir ifade yer alıyorsa bataryanın kesinlikle orijinal olmayan bir batarya olmadığı yorumu yapılabilir.

Yukarıda yer alan adımların büyük ölçüde batarya orijinalliği konusunda bilgi sağladığı söylenebilir. Ayrıca bataryanın görülebilmesi ve dokunulabilmesi imkanı varsa, bu durumda da bataryanın hafif bir güçle bükülmeye çalışılması da orijinalliğin anlaşılması konusunda yeterli olacaktır. Bu işlemde batarya bükülüyorsa veya bükme olayına sert tepki veriyorsa, bataryanın yapısı hakkında fikir sahibi olunabilir. Orijinal bataryanın bükülmesi pek mümkün olmaz ancak orijinal olmayan batarya hamurumsu bir his vererek, çok çabuk bir şekilde bükülür.

iPhone 6 Orijinal Batarya Fiyatı Ne Kadar?

iPhone 6 orijinal batarya fiyatı ne kadar?” detayı da aslında bataryanın orijinal olup olmadığı konusunda bireylerin fikir sahibi olmalarına yol açar. Apple servislerinin iPhone 6 batarya değişimi için belirtmiş oldukları fiyat 399 TL’dir ancak tüm bu fiyat bataryanın fiyatı değildir. İçerisinde değişim işlemlerinin de dahil olduğu bir fiyat olduğu söylenebilir. Genel olarak bu seviyelerde alınan bataryaların orijinal iPhone 6 bataryalarına daha yakın oldukları yorumu da yapılabilir.

iPhone 6 Orijinal Batarya Nerede Satılır?

iPhone 6 orijinal batarya nerede satılır?” gibi bir konunun da orijinal bataryaya ulaşım ve bataryanın orijinal olup olmadığı konusunda bir ön izlenim vermesi mümkün olur. Apple mağazaları ve Apple yetkili servisleri dışında iPhone 6 cihaz kullanıcılarının herhangi bir şekilde orijinal batarya temin etme şansları yoktur. Orijinal bataryanın satışı konusunda internet üzerinden satış gibi bir durum da söz konusu değildir. Zaten Apple servisleri kullanıcıları direkt olarak batarya vermemektedirler. Bataryanın değişimi konusunda hizmet vererek, orijinal yeni bataryayı iletmektedirler.

iPhone 6 Orijinal Batarya Ömrü Ne Kadar?

iPhone 6 orijinal batarya ömrü ne kadar?” gibi bir konu da bataryanın orijinalliği belirleyen bir başka unsurdur. Orijinal olmayan ve aynı zamanda düşük kalite olarak tanımlanabilecek bir bataryanın genel kullanım ömrü sadece aylar sürer. Aylar süren kullanım sonrasında ise batarya kullanılamaz ve şarj tutmayacak bir hal alır. Haliyle bu durum orijinal olmadığını gösterir. Orijinal bir batarya ise en az sağlıklı bir şekilde 1 sene dayanıklılık gösterir.

iPhone 6 Orijinal Batarya Kaç mAh?

iPhone 6 orijinal batarya kaç mAh?” konusu da orijinal batarya arayışı içerisinde olan bireyler tarafından mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Orijinal batarya olarak 1810 mAh genel kapasiteye sahip olan iPhone 6 cihazı, daha düşük mAh değerine sahip bir batarya hiçbir şekilde piyasaya sunmamıştır. Daha düşük değerlerde olan bataryaların büyük bir çoğunluğu sahte ya da orijinal olmayanlardır.