iPhone 6 pil değişimi, Apple marka telefon kullanan herkesin mutlaka karşılaştığı durumlardan biridir. Apple marka telefonlar çok kaliteli, yüksek performanslı ve özellikle de kamera bazında eşsiz bir deneyim sunsalar da batarya konusunda her zaman için kullanıcılarına hayal kırıklığı yaratmışlardır.

Bataryanın yapısal anlamda zayıf olması buna karşın telefonunun güçlü donanım özellikleriyle sunulması, teknik donanımın bataryayı zorlamasına neden olur. Bataryanın zorlanmasıyla birlikte telefon güç sarfiyatını maksimum seviyeye çıkarır ve haliyle yetersiz kalır. Telefonu ilk kullanmaya başladıklarında günde 1 defa şarj dolumu yapan kullanıcılar, batarya sorunları nedeniyle gün içerisinde birden fazla kez telefonu şarj etmek zorunda kalırlar.

iPhone 6 pil değişimi gerektiğinin ilk sinyallerini bu durum karşısında göstermiş olur. Telefonun güçlü donanımının yanı sıra yazılımsal olarak yapılan düzenlemeler de batarya sorunlarını ortaya çıkarır. Hatta Apple şirketi, yazılım güncellemelerinin batarya performansını etkilediğini de kabul etmiştir. Sadece telefonun işletim sisteminin yazılımı değil, aynı zamanda telefonda yer alan uygulamaların yazılımsal anlamda büyümesi de telefonun bataryasını ciddi anlamda zorlar. Bu turum karşısında iPhone batarya değiştirme çözümüne başvurmamak imkansız hale gelir.

iPhone 6 Pil Değişimi Ne Kadar?

iPhone 6 pil değişimi fiyatı ve ne kadar olduğu kullanıcıların en çok merak ettikleri konuların başında gelir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki iPhone batarya değişimi konusunda odaklanılacak asıl konu fiyat değil batarya olmalıdır. Bu konuda karşınıza birçok fiyat seçeneği çıkar ve önemli olan fiyat değil, ürünün kendisidir. Fiyat/performans anlamında en ideal ürünü bulmak önemlidir. Kalite bakımından zayıf bir ürün, batarya sorunlarına sadece aylar, bazen ise günler süren bir çözüm sağlar. Ayrıca fiyat arttıkça kalite artar gibi bir yanılgı da iPhone 6 pil değişimi konusunda geçerli olmaz.

Batarya değişimi konusunda iPhone 6 kullanıcıların 90 TL’den başlayan ve 200 TL’ye kadar uzanan fiyatlarla karşı karşıya kalırlar. Fiyatların tamamı normal teknik servislerde yapılan değişimler için geçerlidir. Eğer telefonunuzun garantisi yoksa Apple servisinde değişim yapmak istiyorsanız, 399 TL gibi bir fiyatla karşılaşırsınız. Ayrıca bireysel değişim yapmak istiyorsanız, batarya fiyatlarının 80 TL’den başlayıp, 160 TL gibi fiyatlara uzandığını görebilirsiniz.

iPhone 6 Pil Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone pil değişimi yapmak için yeterli ekipmana sahip olmanız gerekir ve internet üzerinden verilen batarya siparişlerinde gerekli ekipmanlar gönderilir. iPhone 6 kullanıcılarının mutlaka internet üzerinden batarya siparişi verirken, bataryanın yanında değişim kiti gönderilip gönderilmediğine dikkat etmeleri gerekir. Aksi halde telefonun pil değişimini istedikleri şekilde gerçekleştiremezler.

iPhone pil değişimi işlemi için daha önce hiç tecrübeniz yoksa da içeriğimize göz atarak, iPhone 6 cihazınızın batarya değişiminin nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer teknik anlamda kendinizi yeterli görmüyorsanız ve daha önce hiç değişim yapmadıysanız, mutlaka uzman bir kişi veya serviste değişim yapmanızı önermekteyiz.

iPhone 6 Pil Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

iPhone 6 pil değişimi ne zaman yapılmalı? sorusunu, batarya sorunları yaşamaya başlayan veya telefonunun bataryasında bir anormallik olduğunu hisseden iPhone 6 kullanıcıları sıklıkla sorarlar.

Pil değişiminin belirli bir vaktinin olduğunu söylemek yanlış olur. Bu durum tamamıyla telefonun kullanım biçimine bağlıdır ve kullanım biçimi doğal olarak her kullanıcıda farklı özellikler gösterir. Genel olarak son dönemlerde iPhone 6 cihazların pillerinin 1 yıl sonunda yıpranma belirtileri gösterdikleri kullanıcılar tarafından bildirilmiştir. Bununla birlikte telefonunu yoğun kullanan kullanıcıların 7-8 ay gibi süreler sonucunda batarya problemleriyle karşı karşıya kaldıkları da görülmüştür. Ayrıca 2 yıl boyunca herhangi bir şekilde batarya sorunu yaşamayan kullanıcılar da mevcuttur.

Bu noktada esas olan telefonun ne sıklıkla kullanıldığıdır ve kullanım sıklığına göre sürenin uzamasıdır. Bataryanın erkenden bitmesi, şişmesi, ekranda baskı uygulaması ve şarj seviyesinin %30 seviyelerindeyken birden bire telefonun düşük şarj uyarısından ötürü kapanması gibi durumlar, cihazın artık pil değişim ihtiyacı olduğunu gösterir.

İPhone 6 Pil Değişimi Nedeniyle Bilgiler Gider mi?

iPhone 6 pil değişimi nedeniyle cihazda herhangi bir şekilde veri sıfırlanması söz konusu olmaz. Bu durum sadece güvenilir teknik servisler için geçerlidir. Kötü niyetli kişiler tarafından cihazınızın batarya değişiminin yapılması, telefonun içerisindeki tüm bilgilerin kopyalanması veya cihazınızdaki bilgilerin tamamıyla silinmesine yol açabilir. Bu nedenle mutlaka bu detaya dikkat edilmesi ve güvenilir servislerde batarya değişimi yapılması gerekir.

iPhone 6 Pil Değişimi Tavsiye

iPhone 6 pil değişimi tavsiye konusunda hem kullanıcıların hem tarafımızda iPhone 6 kullanıcılarına tavsiye ettiğimi seçeneklerin başında Rova Bilişim ürünleri gelir. Rova Bilişim, iPhone bataryaları konusunda son derece gelişmiş ürünler sunar. İPhone 6 başta olmak üzere, diğer bütün modellerin batarya sorununu uzun soluklu çözecek ürünler sunan Rova Bilişim, teknik anlamda da son derece başarılıdır.

Rova Bilişim iPhone 6 batarya ürünü, dayanıklılığı ve kalitesiyle ön plana çıkan bir üründür. Bataryanın uzun ömürlü olması nedeniyle kullanıcılar tarafından fazlasıyla beğenildiği bilinir. Ayrıca Rova Bilişim tarafından sunulan bu ürün, orijinal iPhone 6 bataryasına göre kapasite yani, mAh değeri bakımından %30 daha üstündür. Bu nedenle iPhone 6 kullanıcılarının pil değişimi konusunda ilk tercihlerinin Rova Bilişim’den yana kullanılmalarını hem biz hem de bu ürünü kullanan iPhone 6 kullanıcıları önerirler. Ayrıca bu ürün tam 1 yıl KVK güvencesinde kullanıcılara sunulur.