iPhone 6s batarya teknik özellikleri bakımından 6s kullanıcılarını en çok şaşırtan Apple telefon modellerinden biri olmuştur.

iPhone 6s modelinin batarya mAh değerine bakıldığı zaman diğer modellere oranla daha düşük olduğu görülür. iPhone 6 batarya kapasitesi 1810 mAh olarak kullanıcıların karşısına çıkarken, 6 Plus 2915 mAh ve 6S Plus da 2750 mAh değerindedir. Genel anlamda teknik özelliklere bakıldığında iPhone 6s modelinin bir alt modeline göre dahi daha düşük batarya kapasitesine sahip olduğu rahatlıkla görülür.

iPhone 6s batarya sorunları da bu nedenle sürekli olarak kullanıcılarının karşısına çıkar. Bataryanın düşük kapasiteli olması ve telefon için yetersiz olması, ister istemez batarya sorunlarına yol açar. Batarya sorununun çözümü adına daha gelişmiş, mAh değeri daha yüksek olan ve yapısal anlamda daha kaliteli malzemelerden üretilmiş bir batarya gerekir. Batarya değişimi konusunda tercih edeceğiniz seçenekler, bu tarzda bir batarya bulabilmenize yardımcı olur ancak doğru ürünü veya bataryayı bulmak pek kolay değildir.

iPhone 6s Batarya Değişimi

iPhone 6s batarya değişimi, batarya nedeniyle yaşanan sorunların şiddetini arttırmasıyla birlikte zorunluluk halini alır. Batarya sorunları telefonun istenilen performansta çalışmasının önüne geçer ve telefona ciddi zararlar verir. Ayrıca kullanıcılar telefonlarını bataryanın durumuna göre günde 2-3 defa ve hatta daha fazla şarj etmek zorunda kalabilirler.

Batarya değişimi için mutlaka iyi bir batarya tercihi yapmak gerekir ve kalitesiz ya da maliyet gözetilerek yapılan batarya değişimleri, kısa süreli çözüm sağlamış olur. Bataryanın yapısal anlamda kaliteli olması ve mAh değerinin de orijinal bataryaya göre düşük olmaması, değişim işlemi yaptırılırken dikkat edilmesi gereken detaylardır.

iPhone 6s Batarya Değişimi Fiyatı

iPhone 6s batarya değişimi fiyatı; Apple yetkili servisi, teknik servis ya da bireysel değişim gibi seçeneklere göre farkılık gösterir. Apple, iPhone 6s pil değişimi fiyatı için 399 TL talep eder. Telefonun garantisi varsa ücretsiz değişim sağlanır ancak garanti kapsamında değilse 399 TL karşılığında değişim söz konusu olur.

Telefonun bataryasını herhangi bir teknik serviste değiştirmek istiyorsanız da karşınıza birçok fiyat seçeneğinin çıktığını görebilirsiniz. Ortalama 110, 120 TL’den başlayan fiyatlar, 200 TL’ye kadar uzanabilir. Ayrıca evde kendiniz değişim yapmak istiyorsanız, 80-100 TL fiyat aralığında bir maliyetle değişim sağlayabilirsiniz.

iPhone 6s Batarya Kaç mAh?

iPhone 6s pili toplamda 1715 mAh değerindedir ve bu batarya kapasitesi, telefonun teknik özelliklerine göre yetersizdir. Ayrıca diğer 6 serisi modellerine bakıldığında, mAh değerlerinin daha yüksek olduğu göze çarpar. Hatta 6s modelinin bir düşük modeli olan 6 modelinde dahi mAh değeri daha yüksektir. Haliyle 6s modellerinde yaşanan batarya sorunlarının son derece yaygın olduğu rahatlıkla görülebilir.

Batarya değişimi yaptırdığınızda, teknik serviste veya bireysel değişim seçeneklerinde kullanılan ya da kullandığınız bataryanın mutlaka mAh değerinin orijinali ile aynı olması gerekir. Düşük olması, batarya sorunlarının çok kısa bir süre sonrasında tekrar ortaya çıkmasına yol açar. Ayrıca mümkünse daha yüksek mAh değerine sahip olan bataryalar tercih edilmelidir ki batarya sorununun uzun süreli çözümü mümkün olmaz.

iPhone 6s Batarya Bittiğini Nasıl Anlarız?

iPhone 6s pilinin bittiğinin anlaşılması için en kolay yöntem; Telefon Ayarlar>Pil>Pil Sağlığı adımlarını izlemektir. Bu adımlar karşısında telefonunuzun pil sağlığının ne durumda olduğunu görebilir ve pil sağlığının 90’ın altına düşmesi durumunda bataryanızın değişim zamanının geldiğini anlayabilirsiniz.

Bataryanın bittiği sadece bu yöntemle değil, aynı zamanda bataryanın davranışlarında da anlaşılabilir. Bataryanın %30 seviyelerindeyken birden bire telefonun şarj yok uyarısı nedeniyle kapanması da bataryanın değişim vaktinin geldiğini gösterir. Ayrıca bataryanın şişmesi, kasayı yamultması ve ekranda baskıya neden olması da bataryanın acil bir şekilde değişmesi gerektiğinin en önemli göstergelerindedir.

iPhone 6s Batarya Tavsiye

iPhone 6s pil tavsiye konusunda kullanıcıların karşısında birçok seçenek çıkar ancak doğru bir tavsiye arıyorsanız, Rova Bilişim iPhone bataryaları hem tarafımızca hem de birçok kişi tarafından önerilir. Rova Bilişim iPhone 6 batarya ürünü, toplamda 2300 mAh değerindedir ve bu değer orijinal batarya kapasitesine göre çok üstündür. Orijinal batarya 1715 mAh değerindeyken, bu ürünün 2300 mAh değerinde olması, batarya sorununu ne denli çözeceğinin en önemli göstergelerindendir.

Bununla birlikte bataryanın kısa devre, düşük akım, yüksek akım vb. teknik korumalarının olması, bataryanın yapısal olarak zarar görmesinin önüne geçer. Böylelikle bataryanın uzun süreli ve dayanıklı bir şekilde kullanımı mümkün olur.