İphone 6s batarya değişimi sanılanın aksine çok basit ancak ince detaylardan oluşan bir işlemdir.

İphone kullanıcılarının en büyük problemlerinden biri, şarj sorunudur. Çoğu İphone kullanıcısı, telefonunun teknik özellikleri, yetenekleri ve performansı konusunda memnuniyetini her alanda dile getirir. Hatta telefonlarını, en iyi telefon modeli olarak görürler. Nitekim haklı oldukları söylenebilirken, telefonlarının tek sıkıntısı bataryanın günlük ömrünün çok az olmasıdır. İphone kullanıcıları bazı günler telefonlarını iki defa şarj etmek zorunda kalırlar.

Bu durum ise İphone kullanıcılarının sürekli olarak yanlarında powerbank veya şarj aleti taşımalarına neden olur. Telefonun günde iki kere şarj ediliyor olması, sadece şarj sayısını arttırmaz. Aynı zamanda telefonun batarya ömrünün kısalmasına da yol açar. Özellikle telefonunu yoğun bir şekilde kullanan kişiler, bu durumla daha çok karşılaşırlar. Normal şartlarda telefonun 2 günde 1 şarj edilmesi idealken, günde 2 defa şarj edilmesi, bataryanın çok hızlı bir şekilde yıpranmasına yol açar.

Telefonun fazla şarj edilmesi, bataryanın bitişine yol açarken, İphone kullanıcıları için de ekstra maliyetlere neden olur. İphone 6s batarya değişimi bazı durumlarda senede 1 defa bazı durumlarda ise 2 senede bir defa yapılır. Böyle bir durum karşısında ise İphone 6s kullanıcıları büyük problemler yaşayabilirler. Peki, 6s batarya değişim fiyatı ne kadar?

İphone 6s Batarya Değişim Fiyatı Ne Kadar?

İphone 6s batarya değişim fiyatı ne kadar?” sorusu, 6s kullanıcılarının en çok merak ettikleri sorulardan biri olarak bilinir.

İphone 6s batarya değişimi konusunda servis fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız, öncelikle telefonunuzun garantisi olup olmadığını bilmeniz gerekir. Telefonunuzun garantisi devam ediyorsa, herhangi bir sıkıntı yaşamanız söz konusu olmaz. Direkt olarak ücretsiz bir şekilde bataryanızı garanti kapsamında değiştirebilirsiniz. Telefonunuzun bataryasının ücretsiz bir şekilde değişmesi konusunda tek problem, telefonunuzda var olan herhangi bir sorundur. Eğer telefonunuzda batarya dışında bir problem varsa, ne yazık ki cihazınızın batarya değişim maliyeti tahmininizden de fazla olabilir.

Apple servisleri, batarya değişimini garanti kapsamında ücretsiz bir şekilde yapabilmek adına, cihazınızda herhangi bir problem olmamasını isterler. Örnek olarak, telefonunuzun ekranının çizik ya da çatlak olması gibi durumlarda, Apple servisi batarya değişimi esnasında ekran değişimi de yapacağını belirtir. Bunun nedeni ise telefonunuzda yer alan en ufak sorunun, ilerleyen süreçte ve değişim esnasında cihazın tamamıyla kapanmasına yol açması ihtimalidir. Apple servisleri bu riski almak istemezler. Bu nedenle de öncelikle bu sorunu giderip, sonrasında İphone batarya değişimi işlemini yaparlar. Peki, İphone 6s batarya değişimi nasıl yapılır?

İphone 6s Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone 6s batarya değişimi nasıl yapılır?” sorusu, özellikle evde kendi imkanlarıyla batarya değişimi yapmak isteyen İphone kullanıcılarının en merak ettikleri sorulardan biridir.

Bataryanın evde değişimi, daha önce tornavida tutmamış olan kullanıcılar için bile son derece kolaydır. Tek yapılması gereken, içeriğimizde yer alan detaylara fazlasıyla dikkat edilmesidir. Böylelikle batarya değişim işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

ADIM1:

İphone 6s batarya değişimi

İphone 6s batarya değişimi konusunda öncelikle yapmanız gereken, cihazın kasa ve ekran bağlantısını sağlayan vidaları sökmektir. Hemen hemen tüm İphone cihazların alt kısmında yer alan bu vidalar, şarj giriş yerinin her iki yanında bulunur. Bu vidaları özel bir yerde saklamanız önerilir. Vidalar boyut olarak çok küçüktür ve bu nedenle çok çabuk kaybolabilirler. Bunun önüne geçebilmek adına iyi bir yerde muhafaza etmek önemlidir.

ADIM2:

Batarya değişiminin ikinci adımında ise telefonun kasadan ayrılma faslı vardır. Görselde, sağ elde yer alan aparat sayesinde çok kolay bir şekilde ekran ve kasayı birbirinden ayırabilirsiniz. Ayırma işlemi sonrasında hemen kasa ve ekran birbirinden koparılmamalıdır. Hatta işlem boyunca ekran ve kasa bağlantısını koparmamanız oldukça önemlidir.

ADIM3:

Batarya değişim işleminin son ve üçüncü adımında, üst kısımda yer alan okların hemen dibinde bulunan vidaları sökmeniz gerekir. Sağ yukarıda yer alan ok, bataryanın soketini koruyan metal tabakanın vidasıdır. Sol tarafta yer alan ok ise ekranın soketini koruyan metal tabakanın vidasıdır. Bu vidaları söküp, ekran ve batarya soketlerini dikkatli bir şekilde çıkarmanız gerekir. Hemen ardından ise alt kısımdaki okun dibinde yer alan bant uçlarını çıkarmanız şarttır.

Bant uçlarını tutup, çekmeniz durumunda çektiğiniz yöne doğru uzar ve yaklaşık bir 30 cm’lik uzama sonucunda kopar. Bu banttan 2 tane vardır ve 2’sini de sökmeden, bataryanın telefondan çıkarılması mümkün olmaz. Bantları söktükten sonra bataryayı çıkarabilir, yerine yeni bataryayı takabilirsiniz.

Ardından ekran ve batarya soketlerini takmalı, sonrasında koruyucu metal tabakaları vidalarıyla birlikte yerine yerleştirmelisiniz. Bu işlemler sonucunda ekran ve kasayı birleştirmeli, ardından alt kısımda yer alan iki vidayı yerine takarak, vidaları sıkmalısınız. Böylelikle batarya değişim işlemi tamamlanmış olur.