iPhone 6s batarya kaç mAh?” genel olarak batarya sorunları yaşayan ve bataryası hakkında teknik detaylara sahip olmak isteyen 6s kullanıcıları tarafından sıklıkla sorulur. iPhone 6s batarya 1715 mAh değerinde bir batarya kapasitesine sahiptir.

Bu batarya değeri, diğer modellerle kıyaslama yapıldığında zayıf tarafta kalır. Apple markası telefonlarını üretirken, bataryayı genel olarak işlemciye göre belirler ancak bu cihazın işlemci, grafik işlemci ve RAM değerine bakıldığında bataryasının 1715 mAh değerinden çok fazla olması gerekir. Hal böyle olunca 6s kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu batarya kapasitesi konusunda büyük sorunlar yaşarlar. Özellikle bataryalarının kısa süre içerisinde tükendiğini ve bu nedenle de aylar içerisinde kullanılamaz hale geldiğini belirtiler. Batarya sorunu yaşamaya başlayan kullanıcılar bu konuda araştırmalar yaparak, ilk olarak “iPhone 6s batarya kaç mAh?” sorusunu sorarlar.

Her 6s kullanıcısının 1715 mAh değerinde bir batarya ile karşılaşınca büyük şaşkınlık yaşadığı görülür. Bilindiği üzere söz konusu cihaz, teknik özellikler bakımından hayli zengin ve donanım performansı yüksek bir cihazdır. Haliyle telefonun üstün batarya kapasitesi ve özellikleriyle donatılması gerekir. 1715 mAh değerinde sunulan batarya ise telefona zaten yeterli gelmez ve sürekli olarak şarj gerektirdiği için kısa süre içerisinde yıpranır. Bu durum nedeniyle de batarya sorunları son derece erken bir şekilde kendini göstermeye başlar.

Batarya sorunlarının çözümü konusunda mutlaka daha üst düzey bir batarya tercihi yapılmalıdır ki sorunun uzun süreli çözümü mümkün olsun. Peki, bu konuda iPhone 6s batarya değişimi hangi detaylara dikkat edilerek gerçekleşmeli ve ne gibi konular üzerinde durulmalıdır?

iPhone 6s Batarya Değişimi

iPhone 6s batarya değişimi batarya sorunlarının ortaya çıkışıyla birlikte 6s kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları konuların başında yer alır.

iPhone 6s batarya kaç mAh?” sorusu kadar batarya değişiminin detayları ve karşılaşılabilecek sonuçlar da önemlidir. Batarya değişimi konusunda ister kendiniz değişim yapabilir isterseniz Apple yetkili servisine başvurabilir isterseniz de herhangi bir telefon servisini tercih edebilirsiniz. Telefon servisleri vasıtasıyla yapılan değişimlerin büyük bir çoğunluğu, kalite bakımından 6s kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratır. Bunun nedeni ise takılan bataryanın hem mAh değerinin düşük olması hem de yapısal anlamda orijinal bataryaya göre dayanıklılık seviyesinin düşük olmasıdır.

Batarya değişimi konusunda iPhone yetkili servisleri ise 399 TL karşılığında 6s kullanıcılarına yardımcı olur ancak bu ücret karşılığında daha gelişmiş değil, bir önceki bataryayla aynı batarya takılır. Haliyle telefonun batarya sorunu, yine aynı süreç sonucunda ortaya çıkar. Bu nedenle daha üst seviye bir batarya tercihi büyük önem taşır. iPhone 6s batarya değişimi konusunda ise genel olarak Rova Bilişim tarafından üretilen bataryalar önerilir.

Batarya değişimi konusunda bir diğer seçenek ise evde kendi imkanlarınızla yapacağınız değişimlerdir. Bu değişim için iPhone 6s batarya değişimi içeriğimizden yardım alabilir ve Rova Bilişim’in yüksek kalite bataryasını kullanabilirsiniz. Daha önce batarya değişimi yapmadıysanız ve değişim konusunda tecrübeniz yoksa profesyonel kişilerden yardım almanızı önermekteyiz.

iPhone 6s Batarya Değişimi Ne Kadar?

iPhone 6s batarya değişimi ne kadar?” sorusu, tıpkı “iPhone 6s batarya kaç mAh?” sorusu kadar sıklıkla sorulan sorular arasında yer alır.

iPhone 6s bataryasının değişimi için tercih ettiğiniz değişim seçeneği fiyat konusunda belirleyici unsurdur. Teknik servisler, Apple yetkili servisi ve bireysel değişim gibi seçenekler arasında ciddi fiyat farklılıkları vardır. Bu konuda ücretten çok hangi batarya türünün faydalı olacağına öncelik vermek, en mantıklı seçenek olacaktır.

Herhangi bir Apple yetkili servisinden batarya değişimi konusunda yardım almak isterseniz, ödemeniz gereken ücret 399 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret X serileri hariç 7 ve 8 modellerine kadar aynı şekilde geçerlidir. Ayrıca telefonunuzda başka hasarlar söz konusuysa, değişim ücretinin çok daha maliyetli olması söz konusu olabilir. Apple servisleri, öncelikle o hasar veya sorunların çözülmesini önerip, ardından batarya değişimi yapabileceklerini söylerler ve haliyle ücret tahmin edilenden de fazla çıkabilir.

Bununla birlikte sıradan bir teknik servise başvurmanız durumunda 100 TL ile 250 TL arasında batarya değişim ücretleri söz konusu olabilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi normal teknik servislerde yapılan değişimler sadece kısa süreli çözüm sağlar ve aradan az bir süre geçtikten sonra tekrar batarya sorunları ortaya çıkar. Rova Bilişim iPhone 6s batarya ürünüyle evde kendinizce değişim yaparak, tüm bu maliyetleri en aza indirmeniz mümkündür. Bununla birlikte “iPhone 6s batarya kaç mAh?” sorusunu merak edenler için Rova Bilişim’in 6s bataryalarının, standart iPhone 6s bataryalarına göre %30 daha fazla mAh değerine sahip olduğunu söylemek isteriz.