iPhone 6s orijinal batarya, 6s kullanıcılarının telefondan olumsuz anlamda yakındıkları tek noktadır. Bunun nedeni ise bataryanın uzun süreli bir performans sunmaması, buna bağlı olarak da kullanıcıların batarya sorunu yaşamasıdır.

iPhone 6s cihazların batarya problemi ilk etapta ne telefonu ne de kullanıcıları etkiler. Özellikle ilk aylarda kullanıcılar son derece başarılı bir batarya performansı ile karşı karşıya kalırlar. Batarya performansının bu denli iyi olması, ilerleyen süreçte büyük bir hayal kırıklığına neden olur. Aylar geçtikçe telefonun batarya performansı eskisi kadar iyi olmaz ve kullanıcılar bu durumu net bir şekilde fark eder. Batarya performansının düşmesiyle birlikte şarj süresinde belirgin bir şekilde kısalmalar söz konusu olur.

iPhone 6s orijinal batarya sorunu sadece telefonun gün içerisindeki şarj süresiyle ortaya çıkmaz. Aynı zamanda telefonun bataryasında şişlik de meydana gelir ve bu şişlik telefonun hem ekranını hem de kasa yapısını etkiler. Bataryanın şişmesiyle birlikte ekranda baskı yaptığı ve kasada yamulmalara neden olduğu bilinir. Hal böyle olunca telefonun şarjının %50-40 seviyelerindeyken, birden bire telefonun kapandığı ve açıldığında ise batarya boş uyarısı verdiği görülür. Haliyle bu durumda direkt olarak batarya değişimi söz konusu olur.

iPhone 6s Orijinal Batarya Kaç mAh?

iPhone 6s orijinal batarya kaç mAh?” sorusu, 6s kullanıcıları tarafından en çok merak edilen sorulardan biridir ve batarya sorunu yaşayan her kullanıcı bu sorunun cevabını merak eder.

iPhone 6s telefonun toplam mAh değeri 1715 mAh olarak Apple tarafından belirtilmiştir. Telefonun donanım özellikleri ile bataryanın mAh değeri karşılaştırıldığında, batarya değerinin yetersiz olduğu rahatlıkla görülür. Telefonun batarya kapasitesinin yetersiz olmasıyla birlikte dayanıklı olmaması da önemli dezavantajlardan biridir. Telefon her ne kadar dikkatli kullanılırsa kullanılsın, bir müddet sonra batarya kendiliğinden zayıflar ve değişim kaçınılmaz olur. Bataryanın orijinal bataryasıyla değiştirilmesi ise yine aynı süreç içerisinde batarya değişiminin gerekli hale gelmesine yol açar. Bu nedenle iPhone 6s kullanıcılarının mutlaka daha iyi bir batarya tercih etmeleri ve soruna uzun süreli çözüm bulmaları gerekir.

Rova Bilişim iPhone 6s batarya orijinal bataryaya göre daha güçlü olan ve daha verimli olan bir üründür. Ayrıca bataryanın mAh değeri de orijinal bataryaya göre daha fazladır ve böylelikle batarya sorununu büyük ölçüde çözmek mümkün olur. Peki, iPhone 6s modelinin batarya fiyatları ne durumdadır? Ne kadara orijinal batarya alınabilir?

iPhone 6s Batarya Fiyatları

iPhone 6s batarya fiyatları konusunda kullanıcıların ne yazık ki fazla seçenekleri olmaz. Orijinal batarya konusunda tek seçenek, Apple yetkili servisleridir ve bataryalar diğer satıcılarda bulunmaz. Diğer satıcıların orijinal batarya adı altında farklı ürünler sattıkları ve bu nedenle batarya sorunlarının kısa süre içerisinde tekrar tekrar etmesi söz konusu olur.

399 TL karşılığında Apple servislerinde bataryanızı orijinali ile değiştirebilirsiniz ancak bazı servislerde fiyat daha fazla bir şekilde karşınıza çıkabilir. Apple servislerinde batarya değişimi yapılmadan önce telefonun genel durumuna bakılır başka bir sorunu olup olmadığı üzerinde durulur. Eğer telefonun başka bir problemi varsa; ekran çatlağı, kasa sorunları, şarj sorunlar vb. sorunlar sonucunda, bu sorunların çözümüyle birlikte batarya değişiminin yapılacağı söylenir ve haliyle tarafınızdan talep edilen fiyatın çok daha fazla olması söz konusu olabilir.

iPhone 6s Batarya Değişimi Orijinal

iPhone 6s batarya değişimi orijinal olarak sadece Apple servislerinde yapılır ve diğer teknik servislerde değişimin her ne kadar orijinal olacağını söyleseler de ne yazık ki değişim orijinal olmaz. Bu yüzden batarya değişimi konusunda Apple yetkili servisleri dışında orijinal seçeneklerden yararlanmanız söz konusu olmaz.

Batarya değişimi konusunda iPhone 6s kullanıcılarının en çok dikkat ettikleri noktaların başında maliyet yer alır. Batarya maliyeti ne kadar fazla olursa, kullanıcıların da orijinal batarya değişiminden kaçındıkları görülür. Aslında maliyeti düşürebilmek adına batarya değişimini kendinizce yapabilmeniz söz konusu olursa, ciddi anlamda tasarruf etmeniz söz konusu olur ancak orijinal bataryayı satın almak zordur. Bunun yanı sıra orijinal batarya uzun vadeli değil, orta vadeli bir çözüm sağlar. Haliyle Rova Bilişim iPhone 6s bataryası gibi seçenekleri tercih ederek, evde kendi batarya değişiminizi kendiniz yapabilirsiniz. Böylelikle çok daha dayanıklı ve çok daha kaliteli bir batarya tercih ederek, batarya sorununu uzun vadeli çözmüş olursunuz.