iPhone 6s pil değişimi işlemi sayesinde kullanıcıların artık yeni bir bataryaya sahip olup, batarya sorunlarından geçici ya da uzun süreli olarak kurtulmaları mümkün olur. Pil değişiminin ana unsurlarından biri tercih edilen bataryadır. Birçok kullanıcı en garanti yöntemin ve en sağlıklı yöntemin orijinal pil değişimi olduğunu düşünürler ancak günümüz şartlarında bu yöntemin ne yazık ki eskisi kadar sağlıklı olmadığı bilinir. Toplamda 1715 mAh pil kapasitesine sahip olan iPhone 6s cihazlarının, bu kapasite konusunda son derece yetersiz oldukları bilinen bir gerçektir. Son dönemlerde IOS güncellemeleri ve uygulamaların daha ağır yazılım yüke sahip olmaları gibi birçok detay, 1715 mAh kapasitesindeki bir bataryanın hiçbir şekilde yeterli olmamasına yol açmaktadır. Bu nedenle iPhone 6s pil değişimi konusunda bireylerin yapmaları gereken, orijinal bataryadan da üst seviye bir pil tercih etmektir.

iPhone 6s pil değişimi konusunda diğer tercih edilen popüler yöntem ise herhangi bir telefon teknik servisinden yardım alma yöntemidir. Bu yöntem sayesinde bireyler hem daha uygun fiyatlara hem de daha kısa süre içerisinde batarya değişim işlemlerini yapabilirler ancak bu tarz yerlerde yapılan değişim işlemlerinde telefona takılan yeni pilin özellikleri büyük önem taşır. Pilin kalitesi, içeriğindeki yapı ve mAh değeri gibi değerlerin yetersiz olması, orijinal bataryaya göre daha düşük seviyede olması gibi birçok durum, kullanıcıların ciddi anlamda kötü bir pil değişimi deneyimi ile karşı karşıya kalmalarına yol açacaktır. iPhone 6s pil değişimi tercihi konusunda sıradan teknik servisler tercih ediliyorsa da bu tarz batarya detaylarına dikkat edilerek, olabildiğince kaliteli bir batarya tercihi yapılması önerilmektedir.

iPhone 6s Pil Değişimi Ne Kadar?

iPhone 6s pil değişimi ne kadar?” sorusunun yanıtı, tamamıyla pil değişimini nerede yaptığınızla ilgilidir. Orijinal değişim ile sıradan telefon servislerinde yapılan değişimlerin arasında çok ciddi farklılıklar söz konusu olabilir. Bu konu özelinde bir fiyat araştırması yaptığınızda, normal teknik servislerde telefonun pil değişimi adına 150 TL’den başlayıp, 250 TL’ye kadar uzanan bir fiyat aralığı ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu noktada olan bataryanın değeridir ve her zaman en yüksek fiyat, en iyi bataryayı getirecek diye bir kaide söz konusu değildir. Bu yüzden fiyat ne olursa olsun bataryanın genel özellikleri hakkında servisten bilgi alınması önerilir.

iPhone 6s Pil Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 6s pil değişimi nasıl yapılır?” gibi bir merak içerisinde olan bireylerin pil değişimi konusunda yukarıda da belirttiğimiz gibi Apple yetkili servisleri ya da sıradan teknik servisler üzerinden hizmet almaları gibi seçenekler mevcuttur. Ekstra olarak bireylerin bu konuda tecrübeleri ve yeterli teknik donanımları, aynı zamanda gerekli alet edevatları olması durumunda da değişim işlemlerini kendileri yapabilirler. Değişim işlemlerini kendileri yapmaları durumunda ise sadece bataryaya ücret öderler ve servislere ya da tamircilere ekstra bir işçilik masrafı ödeme durumuyla karşı karşıya kalmazlar.

iPhone 6s Pil Değişimi Orijinal Fiyatı

iPhone 6s pil değişimi orijinal fiyatı konusunda belirtilen fiyat Apple tarafından 399 TL’dir. iPhone 6s cihazları için sunulan bu fiyatın genel manada kullanıcılara son derece büyük bir maliyet oluşturdukları ve bu nedenle pil değişimi konusunda diğer seçenekleri tercih ettikleri görülür. Eğer cihazın garantisi devam ediyorsa orijinal batarya ücretsiz bir şekilde, cihazın pil döngüsü şartını da karşılıyor olması durumunda değiştirilir. Öte yandan cihazın garantisi devam ediyor olsa da olmasa da cihazda herhangi bir fiziksel sorun olması durumunda da öncelikle bu sorunun giderilmesi gerektiği, sonrasında batarya değişim işleminin yapılabileceği konusunda bir geri dönüş alırsınız. Haliyle bu durum da fiyatın değişmesine yol açabilmektedir.

iPhone 6s Pil Değişimi Sonrası Pil Sağlığı

iPhone 6s pil değişimi sonrası pil sağlığı kontrolü mutlaka yapılmalı ve böylelikle batarya kalitesi hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Pil sağlığı konusunda sonuç alabilmek adına cihazın öncelikle batarya olarak tam kapasite kullanılması, sonrasında ise tam dolum ile şarj edilmesi önerilir. Ardından cihazın “Pil Sağlığı” bölümünden gerçek değerler hakkında bilgi sahibi olunabilir. Kaliteli veya orijinal bir batarya %100 ila %90 değerleri arasında bir pil sağlığına sahiptir. Sorunlu bir bataryada ise pil sağlığı bilgileri yer almaz. “Servis” veya “—“ şeklinde uyarı ya da değerler görülür.

iPhone 6s Pil Değişimi Kaç Gün Sürer?

iPhone 6s pil değişimi kaç gün sürer?” konusunda tercih ettiğiniz değişim seçeneği büyük önem taşır. Apple servisleri bu konu özelinde maksimum 11 iş günü şeklinde bir süre verirler. Sıradan servisler ise aynı gün içerisinde değişim yapabilirler.