iPhone 6s pil bakımından ilk üretildiği andan itibaren sorunlu olarak tanımlanmış bir üründür. Birçok kullanıcı cihazın pil ömrünün kısa olduğunu ve gün içerisinde birkaç defa şarj gerektirerek, kötü bir performans çizdiğini belirtmiştir.

iPhone 6s pil konusunda bu denli kötü bir profil çizmesini çeşitli sebeplere borçludur. Öncelikle telefon donanım uzmanları tarafından bilinmektedir ki söz konusu cihazın donanım anlamında oldukça güçlü bir yapısı vardır. Bu donanım karşısında bataryanın da etkili performans göstermesi pek mümkün olmamaktadır. Öte yandan son yıllarda gerek mobil uygulamalarının gerekse IOS işletim sisteminin ortaya çıkardığı yazılım yükü, haliyle donanımın da maksimum kapasite ile çalışmasına yol açmaktadır. Haliyle standart bir iPhone 6s bataryası böylesi bir yük karşısında telefon için gerekli olan enerji ihtiyacını tam olarak karşılayamamaktadır. Haliyle kullanıcılar da batarya konusunda daimi şikayetlerini dile getirmektedirler.

iPhone 6s pil sorunları birçok yol ile aşılabilir ancak bu yolların başında, başlı başına farklı bir batarya kullanımı gelir. Bataryanın yeni, daha güçlü, daha dayanıklı ve mAh değeri bakımından daha yüksek bir türevi ile değiştirilmesi gerekliliği söz konusudur. Böylelikle kullanıcılar batarya konusunda yaşamış oldukları sorunları uzun süreliğine rafa kaldırabilirler.

iPhone 6s Pil Değişimi

iPhone 6s pil değişimi yaptırmak isteyen bireylerin tercih edebilecekleri birçok seçene vardır ve bu seçeneklerden ilki Apple servisleridir. Birçok iPhone 6s kullanıcısı pil değişimi konusunda Apple servislerine ilk olarak danışırlar ve sonrasında büyük bir çoğunluğu diğer seçeneklere göz atarlar. Pil değişimi konusunda Apple servislerinin garantisi biten cihazlar için önermiş oldukları fiyat 399 TL’dir. Değişim de dahil olan bu fiyatın iPhone 6s kullanıcıları için çok fazla olması, haliyle kullanıcıların diğer seçeneklere göz atmasına yol açmıştır. Kullanıcılar internet üzerinden ya da çeşitli mağazalardan temin etmiş oldukları bataryalar ile değişim işlemini kendileri yaparak, 90 TL ile 200 TL arasında batarya değişimini kendilerine mal edebilirler. Ayrıca bu konuda deneyimli servislerden yardım alarak, 150 TL’den başlayan, 250 TL’ye kadar uzanan fiyatlarla da iPhone 6s pil değişimi gerçekleştirebilirler.

iPhone 6s Pil Gücü

iPhone 6s pil gücü bakımından 1715 mAh gibi son derece düşük bir kapasiteye sahiptir. Söz konusu kapasitenin ise oldukça düşük ve yetersiz olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bireyler bu kapasite nedeniyle birçok batarya sorunu ile doğal olarak karşı karşıya kalırlar. Tüm bu sorunların aşılabilmesi adına da doğal olarak daha etkili ve daha güçlü bir batarya elde etmek şarttır. iPhone 6s pil gücü konusunda yeni bataryanın en az 2000 mAh ve üstü değerlerde olması son derece önemlidir. Böylelikle İphone 6s kullanıcıları uzun süreli bir pil değişim işlemlerinden ve pil sorunlarından kurtulabilirler.

iPhone 6s Pil Sağlığı

iPhone 6s pil sağlığı hakkında bilgi almak isteyen iPhone 6s kullanıcılarının hemen birkaç işlem sonucunda pil sağlığını öğrenmeleri mümkündür. Öncelikle Telefon Ayarları bölümüne girilir ve bu kısımda yer alan Pil sekmesine tıklanır. Pil Sağlığı ekranında ise telefonun pil sağlığı hakkında tüm detaylar kolaylıkla öğrenilir. Pil sağlığının özellikle %80’in altında olması son derece büyük problemdir ve 2 sene içerisinde böyle bir sonucun ortaya çıkması, telefonun yetersiz bir güç kaynağına sahip olduğunun en önemli göstergelerinden biri olarak kabul edilir.

iPhone 6s Pil Birden Düşüyor

iPhone 6s pil birden düşüyor gibi bir sorunla karşılaşan bireylerin ilk olarak dikkat etmeleri gereken detaylardan biri, yukarıda başlıkta belirtmiş olduğumuz üzere pil sağlığıdır. Eğer telefonun pil sağlığı konusunda yetersiz olduğu görülüyorsa, mutlak suretle pil değişimi gerekir. iPhone 6s cihazının batarya seviyesinin %50, %40, %30 ve daha düşük seviyelerdeyken birdenbire sıfıra düşmesi, bataryanın problemli olduğunun en önemli göstergelerinden biridir. Bataryanın bu şekilde kullanılmaya devam edilmesi, ilerleyen süreçte şişmesine ve hiçbir şekilde şarj tutamaz hale gelmesine yol açacaktır.

iPhone 6s Pil Döngüsü Öğrenme

iPhone 6s pil döngüsü öğrenme işlemini yapabilmek adına direkt olarak aşağıda yer alan adımların takip edilmesi yeterli olacaktır:

  • Öncelikle iPhone 6s pil döngüsü öğrenme işlemi için cihazınızın iPhone analizini paylaş kısmının açık olması gerekmektedir. Bu özellik açık değilse, aktif hale getirilmeli ve 24 saat sonra telefon bir kere de şarj edildikten sonra aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır.
  • Cihaz ayarlarına girildikten sonra “Gizlilik” sekmesine ilerlenmelidir.
  • Gizlilik sekmesi içerisinde yer alan “Analiz Verileri” bölümüne giriş yapılmalıdır.
  • Bu sayfada birçok analiz verisi karşınıza çıkacaktır içlerinden “log-aggregated-günceltarih” isimli verinin bulunması gerekmektedir.
  • Söz konusu dosya bulunduktan sonra açılmalı ve tüm metni kopyalanmalıdır.
  • Kopyalanan metnin içerisinde arama yapılacağı için “metnin içinde bul” özelliği olan bir uygulamaya yapıştırılmalıdır. Telefonun kendi notlar uygulaması bu özelliğe sahiptir.
  • Notlar uygulamasına yapıştırılan bu metinden sonra, “Notta Bul” özelliği kullanarak “batterycyclecount” araması yapılmalıdır. Çıkan sonuçta ise <integer> değerleri arasındaki sayı, cihazın kaç kere şarj edildiğini yani, iPhone 6s pil döngüsü öğrenme işlemini ortaya çıkarmaktadır.