İphone 7 batarya değişimi için araştırma yapan kişilerin birçok bilgi kalabalığıyla karşı karşıya kaldıkları söylenebilir.

İphone 7 batarya anlamında Apple markasının en çok sevilen ürünlerinden biri olarak bilinir. Söz konusu modelin bu denli tutulmasının temel sebeplerinden birinin, batarya olduğu rahatlıkla söylenebilir. Apple, İphone 5s, 6 ve 6s gibi benzer modellerde batarya sorununu fazlasıyla dikkate almış olacak ki İphone 7 ürününde oldukça kaliteli ve dayanıklı bir bataryayla kullanıcıların karşısına çıktı.

İphone 7 batarya değişimi konusu ise söz konusu modelin bataryasının her ne kadar dayanıklı ve sağlam olsa da dikkat çeken konulardan biridir. Her batarya gibi İphone 7 cihazının da bir gün batarya anlamında ömrünü tamamladığı görülür. Bataryanın ömrünü tamamlama süreci hakkında ise net bir süre vermek mümkün olmaz. Her kullanıcının farklı farklı süreler içerisinde batarya değiştirmek zorunda kaldığı söylenebilir.

Kullanıcının telefona yaklaşımı, batarya ömrünün belirlenmesinde ana etkenlerden biridir. Her kullanıcının telefonu farklı amaçlarda kullandığı bilinir. Kimileri sadece iletişim kurmak, kimileri işini daha hızlı bir şekilde yürütmek, kimileri fotoğraf çekmek kimileri ise sadece oyun oynamak adına telefon kullanırlar. İphone 7 ise tüm bu kullanıcı amaçlarını üstün performansıyla sorunsuz bir şekilde yerine getirir.

Bu kullanım amaçları arasında en çok oyun oynayanların, sonrasında iş için kullananların sonrasında ise fazla fotoğraf çekenlerin bataryasının ömrünün kısa olduğu görülür. Bu tarz kullanıcılar, telefonlarını sıklıkla kullandıkları için gün içerisinde telefon şarjının kısa süre içerisinde tükendiği görülür. Haliyle bu durum, yeni bir şarj ihtiyacını doğurur ve telefon gün içerisinde, daha doğrusu 24 saat içerisinde en az 2 defa şarjda kalmış olur. Telefonun her şarja takılışı, batarya ömrünün kısalması anlamına gelir. Peki, batarya ömrü ne kadar sürede kısalır? İphone 7 batarya değişimi fiyatları ne kadar?

İphone 7 Bataryası Ne Zaman Değişir? İphone 7 Batarya Fiyatları Ne Kadar?

İphone 7 batarya değişimi süresinin hangi aralıklarla olacağı konusu, İphone 7 kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Aynı zamanda batarya değişim fiyatları da merak edilen bir başka noktadır.

Bataryanın değişim süresinin belirli bir aralıkta olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Batarya ne zaman bitmeye başlarsa, o zaman değiştirilmelidir. Bataryanın bittiği ise birçok şekilde anlaşılır ve telefon bu konuda size birçok uyarı verir. Bataryanın bitmeye başladığının ilk belirtisi günlük şarj süresidir. Batarya, gün içerisinde örnek verecek olursak, yoğun kullanımda 10 saat dayanıyorsa, ömrü bitmeye başladıktan sonra bu süre 7-8 saatlere düşer. Hatta bu sürenin giderek kısaldığı da söylenebilir.

Bununla birlikte bataryanın bittiğine işaret eden bir başka durum, şarj varken telefonun kapanması ve telefon açılmaya çalıştığında ise “batarya boş” uyarısıyla karşılaşılmasıdır. Genel olarak %20-40 arasında pil gücü varken, birden bire telefon kapanı ve uyandığında söz konusu uyarıyla karşılaşılır. Bunun dışında önem taşıyan bir başka nokta ise bataryanın şişmeye başlamasıdır. Batarya şiştiğinde telefon kasasında net bir şekilde kavis görülür. Ayrıca ekrana da baskı yaptığı için renk solmaları veya ekrana bastırılıyormuş gibi bir görüntüyle karşılaşmak mümkün olur. Tüm bu durumlar ise telefonun batarya konusunda ömrünü tamamladığı anlamına gelir.

Bu belirtilerin ortaya çıkması kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterebilir. 1 sene ila 3 sene arasında bu belirtiler görülmeye başlanır. Peki, iphone batarya değiştirme ücreti ne kadar? İphone 7 bataryası değiştirilirken ne kadar ödenir?

İphone 7 batarya değiştirme işlemi için telefonunuzun garantisi varsa herhangi bir ücret ödemezsiniz. Telefonunuzun bataryasının ömrü dolmuşsa, Apple servisleri ücretsiz bir şekilde değiştirir. Apple servislerinde ücretsiz bir şekilde değişim sağlamak için telefonunuzda ekstra herhangi bir problemin olmaması gerekir. Telefonunuzun garantisi yoksa 349 TL’ye bataryanızı orijinali ile değiştirebilirsiniz. Bunun dışında özel teknik servislerde de 200-300 TL gibi rakamlarla değişim sağlayabilirsiniz. Bu denli yüksek meblağlar ödemek istemiyorsanız, evde kendi başınıza da değiştirebilirsiniz. Peki, değişim işlemi nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

İphone 7 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

“İphone 7 batarya değişimi nasıl yapılır?” sorusu, evde kendi imkanlarıyla İphone 7 bataryasını değiştirmek isteyen herkesin ortak sorularından biridir.

Öncelikle belirtmeliyiz ki içeriğimizde yer alan tüm detayları dikkatli bir şekilde incelemeniz ve tüm detayları dikkate aldıktan sonra değişim yapmanızı önermekteyiz. Aksi halde telefonunuza zarar verebilir ve batarya dışında daha büyük masraflar altına girebilirsiniz. Bunun yanı sıra mutlaka bir adet İphone tamir kiti edinmeniz gerekir. Böylelikle bataryanızı değiştirirken herhangi bir şekilde zorlanmadan, kısa yoldan değiştirebilirsiniz.

ADIM1:

İphone 7 Batarya Değişimi

Öncelikle hemen hemen tüm iphone telefonlarda bulunan, şarj girişinin sağ ve sol kısımlarında bulunan vidaları sökmek gerekir. Vidaların küçük olması, kolay bir şekilde kaybolmasına ve telefonunuzun kasa bağlantısının tamamen kaybolmasına yol açar. Bu yüzden iyi bir şekilde muhafaza etmeniz gerekir.

ADIM2:

İphone batarya değişimi

İkinci adımda ise görselde yer alan aparat veya benzer bir aparatla, ekranı kasadan ayırma işlemi yapılır. Bu noktada hassas davranmanız gerekir. Aksi halde ekran ile anakart bağlantısının tamamıyla zarar görmesine yol açabilirsiniz.

ADIM3:

İphone batarya değişimi

Görselde yer alan metal koruyucu tabakanın sökülmesi konusu ise üçüncü adımın başlangıcıdır. Bu metal tabakanın altında anakart ile bataryanın bağlantı soketi yer alır. Bu soket çıkmadan batarya değişimi mümkün olmaz. Ayrıca ekran bağlantı soketinin bir kısmı da bu bölgede yer alır. İsterseniz bu soketi de çıkarabilirsiniz ancak pek önerilmez. Ekranla bağlantıyı koparmadan bataryayı sökmek, daha garanti olur.

ADIM4:

iphone batarya değişimi

Dördüncü ve son adımda ise görselde yer alan ve bataryanın hemen alt kısmında bulunan bantların sökülmesi gerekir. Sivri uçlu bir aparatla bantları kavrayabilir ve kopana kadar çekebilirsiniz. Bu bantlar, bataryanın kasada sabit durması için bulunur. Eğer sökülmezse, bataryanın çıkması söz konusu olmaz.

Bantları söktükten sonra, yeni bataryayı yuvaya oturtabilir ve bantlarıyla birlikte monte edebilirsiniz. Sonrasında soketini anakarta takıp, eğer ekran soketlerini de söktüyseniz onları da anakartla bağlayıp, daha önce sökmüş olduğumuz metal tabakayı vidalarıyla birlikte yerine yerleştirmeniz gerekir. Bunun ardından kasa ile ekranı iyi bir şekilde birleştirip, altta yer alan iki vidayı sıkarsanız, batarya değişim işleminiz gerçekleşmiş olur.