İphone 7 batarya kaç mah?” sorusu, İphone 7 kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biridir. Ayrıca “İphone 7 batarya kaç saat gidiyor?” sorusu da yine en sık sorulan sorulardan biri olarak bilinir.

İphone 7 batarya olarak 1960 mAh gibi bir batarya kapasitesine sahiptir. Bu kapasite telefon için yeterli sayılabilecek kapasite olsa da telefonun kullanım şekline göre değişim gösterebilir. Telefonu oyun için kullanan İphone 7 kullanıcıları için bu batarya kapasitesi yetersiz olsa da telefonu oyun veya video izlemek adına pek kullanmayan kullanıcılar için yeterli olduğu söylenebilir.

Bu batarya kapasitesinin kaç saat dayandığı ise yapılan testler sonucunda ölçülebilir. Aralıksız oyun oynanması durumunda 5-7 saat aralığında dayandığı görülürken, normal kullanımda ise bu aralık 24-35 saat aralığına kadar çıkabilir. Telefonun bataryasının zayıflaması durumunda ise bu saat aralıklarında ciddi kısalmalar söz konusu olabilir.

İphone 7 konusunda diğer en çok merak edilen sorulardan biri ise “İphone 7 bataryası kaç saatte doluyor?” sorusudur. İphone 7 bataryasının ortalama şarj süresi, orijinal şarj aletiyle 2 saattir. Bu süre içerisinde dolan bataryanın, rakiplerine ve diğer telefon ortalamalarına göre dolum süresinin ideal olduğu rahatlıkla söylenebilir.

İphone 7 Batarya Kaç TL?

İphone 7 batarya kaç TL?” sorusu da İphone 7 kullanıcılarının en çok merak ettikleri sorulardan biri olarak bilinir. Bilindiği üzere İphone 7 de olsa her cihazın belirli bir batarya ömrü bulunur. Telefonunuzu kullanma biçiminiz, batarya ömrü konusunda önemli bir unsudur. Telefonun tek seferde tam dolum şarj edilmesi, şarjdayken kullanılmaması ve gün içerisinde sürekli olarak şarj edilmemesi gibi durumlar, bataryanın ömrünü önemli ölçüde uzatırlar.

Bataryanın ömrü ne kadar uzatılırsa uzatılsın, eninde sonunda değişime uğrar. Bataryanın dikkatli kullanımı durumunda da batarya mutlaka değişir. Sadece değişim süresinin uzayacağını söylemek mümkün olur.

İphone 7 batarya değişimi konusunda servisten hizmet almak istiyorsanız, telefonunuzun da garantisi devam ediyorsa, ücretsiz bir şekilde değişim sağlayacağınızı söylemek isteriz. Eğer cihazınızın garantisi devam etmiyorsa, Apple servisinde 349 TL karşılığında orijinali ile değiştirebilirsiniz.

Normal teknik serviste bataryanızı değiştirmeniz durumunda ise fiyatların çok daha farklı olacağı söylenebilir. Bataryanın kalitesi ve işçilik kalitesi gibi detaylar, fiyatı belirleyen önemli unsurlardır. Genel olarak İphone 7 için normal teknik servislerde 200-300 TL arasında bir fiyat aralığıyla karşılaşacağınızı söyleyebiliriz. Daha düşük fiyata batarya değişim hizmeti almak söz konusu olabilir ancak bataryadan alacağınız verimin son derece düşük olduğu söylenebilir.

İphone 7 Batarya Değişimi

İphone 7 batarya değişimi oldukça basit bir işlemdir. Evde kendi imkanlarınızla ve bir miktar dikkatle batarya değişim işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Batarya değişimi konusunda dikkat etmeniz gereken nokta ise elinizde iphone tamir veya onarım kitinin olmasıdır. Bu kit, telefonunuzun teknik işlerini çok kolay bir şekilde halletmenize yardımcı olur. Telefonunuzun vidalarıyla tam anlamıyla uyumlu olan bu kit ve aparatları, yapıları nedeniyle telefonunuza zarar vermemenize büyük ölçüde yardımcı olur.

Tek yapmanız gereken, sitemizde yer alan İphone 7 batarya değişimi içeriğini okuyup, içerikte yer alan tüm detaylara dikkat etmenizdir. İçeriğimizde İphone 7’nin bataryasının nasıl değişeceği tüm görsellerle birlikte anlatılmıştır. Bu nedenle içeriğimizden faydalanarak değiştirmeniz daha kolay olur.

İphone 7 Plus Batarya Kaç Mah?

İphone 7 Batarya Kaç Mah?

İphone 7 Plus batarya kaç mah?” sorusu da en az “İphone 7 batarya kaç mah?” sorusu kadar sorulan bir sorudur. Hatta İphone 7 kullanıcıları, telefonlarının bir üst modelinin kaç mAh’lık bir kapasiteye sahip olduklarını merak ederler.

İphone 7 Plus batarya kapasitesinin son derece şaşırtıcı olduğu söylenebilir. İphone 7’nin 1960 mAh’lık bir kapasitesi söz konusuyken, İphone 7 Plus 2900 mAh gibi bir kapasiteye sahiptir. Bu kapasite, bir düşük modeline göre son derece büyükken, bir alt modeliyle bu denli kapasite farkının olması, fazlasıyla şaşırtıcıdır. Üstelik İphone 7 Plus kullanıcılarının, batarya kapasitelerinden ve günlük batarya tüketim saatlerinden son derece memnun oldukları bilinir.