iPhone 7 pil değişimi yapılması için pilin artık belirli sorunlar çıkarmış olması gerekliliği söz konusudur ve bu sorunların birçok şekilde açıklanması söz konusudur. iPhone 7 cihazınızda eğer şu sorunları görüyorsanız, batarya değişim zamanının geldiği kanısına rahatlıkla varılabilir:

  • Bataryanın dışarıdan da anlaşılacağı şekilde şişmesi, ekranda beyaz lekelere ve baskılara sebep olması, aynı zamanda kasada yamulmalara yol açması,
  • Bataryanın şarj tutma konusunda büyük problemlerinin olması, birdenbire şarjın dolu olduğu görünse dahi şarjın tamamıyla tükenmesinden ötürü kapanması,
  • Telefon ayarlarında yer alan Pil Sağlığı bölümünde güncel pil sağlığının %85 seviyesinin altında olması,
  • Bataryanın şarj esnasında veya cihaz kullanım esnasında normalden çok daha fazla ısınması,

iPhone 7 pil değişimi gerekliliği yukarıda ortaya çıkan her türlü problem sonucunda daha da net bir şekilde anlaşılabilir. Bu gibi belirtilerin ardından en kısa süre içerisinde batarya değişimi yapılması cihaz sağlığı ve performansı açısından son derece önemlidir.

iPhone 7 Pil Değişimi Kaç Para?

iPhone 7 pil değişimi kaç para?” gibi bir soruya yanıt alabilmek adına bireylerin hangi değişim yöntemini tercih ettikleri detayı, en önemli ve en belirleyici detaylardan biridir. Pil değişimi için yetkili servisten garanti dışı olan bir cihaz için yardım alınırsa 399 TL fiyatı ile karşılaşılacaktır. Bunun dışında pil değişimi adına herhangi bir telefon servisini tercih etmeyi düşünüyorsanız, 150 TL ile 250 TL aralığında bir fiyatlandırmayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Telefonunuzun pil değişimini kendiniz yaparsanız da 150 TL’yi bulmayan maliyetlerle kaliteli bir batarya ile değişim yapmanız söz konusudur.

iPhone 7 Pil Değişimi Sonrası

iPhone 7 pil değişimi sonrası ilk olarak dikkat edilmesi gereken unsur bataryanın kalitesidir. Bataryanın kalitesi ya da sağlam bir batarya olup olmadığı çok kolay bir işlem sonucunda öğrenilebilir. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere Pil Sağlığı ekranına giriş yaparak, iPhone 7 pil değişimi sonrası durumun ne olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu işlem öncesinde mutlaka telefonunuzun birkaç defa tam dolum olacak şekilde şarj edilmesi oldukça önemlidir. Sonrasında ise bu kısımda %90 üstü bir değer almak bataryanın sağlığı açısından olumlu bir detaydır. Eğer “Servis” ya da “—“şeklinde bir uyarı yer alıyorsa, ne yazık ki batarya kalitesinin yeterli seviyede olmadığını görebilmek mümkün olacaktır.

iPhone 7 Pil Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 7 pil değişimi nasıl yapılır?” merakı içerisinde olan her bireyin 3 farklı seçeneği olduğu söylenebilir. Bu seçeneklerden ilki kendi başına, deneyimli ve yeterli ekipmanları olması durumunda pil değişimi işlemi yapılmasıdır. İkinci seçenek ise Apple yetkili servisinden bu konuda destek almaktır. Üçüncü seçenek ise herhangi bir telefon yetkili servisini tercih etmektir. Maliyet anlamında üç yöntemin de birbirinden farklı olduğu görülse de kullanıcılar her zaman için kaliteli bir batarya arayışı içerisinde olmalıdırlar.

iPhone 7 Pil Değişimi Ne Zaman Yapılır?

iPhone 7 pil değişimi ne zaman yapılır?” konusuna dair birçok değişken belirleyicidir ve her kullanıcının farklı süreler dahilinde pil değişimi yapması gerekebilir. Kimi kullanıcılar 1 sene sonrasında cihazında pil değişim ihtiyacını kimi kullanıcılar ise 2 sene ve daha üst zaman dilimleri sonrasında cihazlarında pil değişimi gerekliliği fark ederler. Yazımızın ilk bölümünde yer alan belirtilerin ortaya çıkmasıyla birlikte pil değişim işlemine gidilmesi son derece önemlidir.

iPhone 7 Pil Değişimi Garanti

iPhone 7 pil değişimi garanti kapsamında da yapılan bir işlemdir ve garanti kapsamında bu işlemin yapılabilmesi adına belirli şartlar söz konusudur. Öncelikle cihazın Pil Sağlığı seviyesinin %80 seviyesinin altında olması, en temel şartlardan biridir. Sonrasında ise cihazın 2 sene içerisinde 500 defadan fazla şarj döngüsü içerisine girmemiş olması gerekliliği vardır. Tüm bu şartlar uygunsa, iPhone 7 pil değişimi garanti kapsamında gerçekleştirilir.

iPhone 7 Pil Değişimi Önerisi

iPhone 7 pil değişimi önerisi konusunda direkt olarak bir servis ya da Apple servisi önermekten ziyade, batarya önermenin sorunun çözümü konusunda çok daha etkili olacağı kanaatindeyiz. Sorunun çözümü için yapılması gereken, kaliteli ve yüksek mAh değerlerine sahip bir batarya temin etmektir. İşte bu noktada ise Rova Bilişim iPhone 7 batarya ürünü, kullanıcıların memnun kalacakları ürünlerden biri olarak tanımlanabilir.