iPhone 7 plus batarya olarak Apple telefon modellerinin en zengin ürünlerinden biri olarak tanımlanabilir. Batarya mAh değeri oldukça yüksektir ve diğer iPhone bataryaları arasında fazlasıyla dikkat çeker. Buna karşın telefonun dikkat çeken bir diğer yanı ise teknik özellikleridir. İşlemcisi, grafik işlemcisi ve RAM değerleri, telefonun rahat çalışması ve başarılı bir performans sunması gibi konularda büyük önem taşır. Nitekim kullanıcılar telefonun genel performansından memnundurlar ve uzun süre kullanımda dahi yavaşlamanın söz konusu olmadığını dile getirirler.

Telefonu uzun soluklu kullanan kullanıcıların yakındıkları tek nokta, yaşanan batarya sorunları olarak belirtilebilir. Telefonun belirli bir kullanım sürecinin ardından batarya sorunlarıyla gündeme geldiği ve özellikle batarya sorunlarının başladığı dönemde, ilk etapta şarjının gün içerisinde çabuk tükendiği sorunu belirtilir. Süreç ilerledikçe sorunun; bataryanın pil seviyesi %30-40 gibi seviyelerdeyken birden bire kapanmasına, açıldığında ise batarya uyarısı vermesine evrildiği dile getirilir. Ardından sorun batarya şişmelerine, bataryanın kasada şekil bozukluklarına yol açtığına ve ekrana baskı yaparak, ekranda beyaz izlere neden olduğuna şahitlik edildiği söylenir.

Tüm bu sorunlar telefonun batarya sorunlarının bir süreçten sonra ne denli büyük bir problem haline geldiğini gösterir ve bu sürecin ardından sonra da batarya değişimi kaçınılmaz olur. Batarya sorunlarının tek çözümü değişimdir ancak değişim konusunda da özellikle de iPhone bataryaları açısından dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır.

iPhone 7 Plus Batarya Kaç mAh?

7 Plus batarya değişimi konusunda asıl dikkat edilmesi gereken nokta ise “iPhone 7 plus batarya kaç mAh?” sorusudur. Batarya değişimini konusunda aksiyon almadan önce telefonun batarya mAh değeri mutlaka bilinmelidir. Bilindiği üzere tüm 7 Plus modelleri 2900 mAh değerinde bir kapasiteyle kullanıcılarının karşısına çıkarlar. Söz konusu mAh değeri, Apple telefon modelleri arasında en yüksek mAh değerlerinden biri olarak bilinir.

Ayrıca 6 Plus modelinde olduğu gibi 7 Plus modelinde ilerleyen süreçte herhangi bir mAh değeri güncellemesi olmamış, tüm telefonlar aynı mAh değeri ile piyasaya sürülmüştür. Bu detayın ardından dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise telefonun mAh değerinin iyi bir şekilde hafızaya kazınmasıdır. Aksi halde batarya değişimi konusunda farkında olmasanız da ilerleyen süreçte mutlaka karşınıza çıkan birçok soruna adım atmış olmanız söz konusu olur.

iPhone 7 Plus Batarya Değişimi

iPhone 7 Plus batarya değişimi konusunda en çok dikkat edilmesi gereken nokta, bataryanın mAh değeri ve içeriğidir. Özellikle maliyet anlamında ucuza kaçmak isteyen kullanıcılar, yetkili olmayan servislerde batarya değişimi yaparlar. Bununla birlikte internet üzerinden batarya sipariş ederek değişim işlemlerini kendilerince halletmek isterler. Bu noktada ise dikkat edilmeyen detay mAh değeridir ve yetkili olmayan servislerin genelinde, maliyetin uygun olması amacıyla mAh değeri, orijinal mAh değerinden daha düşük olan bataryalar değişim işlemi sırasında kullanılırlar. Haliyle maliyet ne kadar uygun olsa da batarya kalitesinin düşük olmasından ötürü kısa bir süre sonucunda batarya sorunlarının tekrar ortaya çıkması söz konusu olur.

Batarya değişimi konusunda kendi başına değişim yapmak isteyen 7 Plus kullanıcılarının ise internet üzerinden sipariş ettikleri bataryalar karşısında hayal kırıklığı yaşadıkları görülür. Bataryalar hem mAh değeri bakımından son derece zayıftır hem de içerik anlamında da tanımlanması dahi zor bileşenlerden üretilmiştir. Sağlıklı bir batarya için bataryanın içeriğinin Li-On bileşeninden üretilmesi gerekirken, uygun fiyatlı bataryaların içeriği genel olarak pek bilinmez.

Rova Bilişim iPhone 7 Plus ürünü ile tam olarak aranan bataryayı 7 Plus kullanıcılarına sunar. mAh değeri bakımından söz konusu ürün orijinal bataryadan da zengindir ve içerik olarak Li-On içeriğine sahiptir. Böylelikle herhangi bir batarya sorunu yaşanması mümkün olmaz ve uzun süreli bir çözüm elde edilebilir. Ayrıca iPhone 7 Plus batarya değişimi içeriğimiz sayesinde telefonun bataryasını kendinizce değiştirmeniz de mümkün olabilir.

7 Plus Batarya Fiyatları

iPhone 7 plus batarya fiyatları, kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Bilindiği üzere telefonun batarya değişimi konusunda birçok seçenek kullanılabilir ve kullanıcıların aklına ilk olarak direkt Apple servisleri gelir. Servisler aracılığıyla batarya değişimi mümkün olur ancak fiyat 399 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca söz konusu fiyat, telefonunuzda başka bir sorun olmaması durumunda geçerlidir.

Batarya fiyatlarının normal teknik servislerde 150 TL ile 250 TL arasında değişim gösterdiği görülür ancak bataryaların ne kadar güvenli olduğu tartışılır. İnternet üzerinde ise telefonun bataryalarının 100 TL ile 200 TL aralığında olduğu görülür. Söz konusu fiyat aralığında ise kaliteli bir batarya bulmak ve bunu sipariş etmek de oldukça zor olabilir. Bu nedenle gerek mAh değeri gerekse içeriği nedeniyle Rova Bilişim iPhone 7 Plus batarya en mantıklı seçenek olarak değerlendirilebilir.