İphone batarya değişimi, sadece İphone kullanıcılarının en çok ilgilendikleri konulardan biridir.

İphone kullanıcılarının telefonlarıyla ilgili en büyük sıkıntıları, günlük şarj ömürlerinin kısa olmasıdır. Bazı modellerde bu sorun aşılmışken, bazı modellerde ise halen devam ettiği için bu denli şikayet yoğunluğu vardır. İphone, donanım bakımından oldukça zengin ve güçlü cihazlarla tüketicilerin karşısına çıkar. Bu denli zengin ve güçlü donanımlar karşısında ise mAh bakımından düşük bataryalar kullanıldığı için şarj sorunu ortaya çıkar.

Telefonun uzun süre şarj tutamaması ve bataryanın, telefonun donanımına yetersiz gelmesi nedeniyle, İphone telefonlar bazı durumlarda günde 2 defa şarj edilir. Tam şarj olmaması durumunda ise telefonun gün içerisinde şarj sayısı daha da artar. Her bataryada olduğu gibi İphone bataryaları da belirli bir şarj sayısı sonunda ömrünü tamamlar. Bu süreçten sonra ise bataryanın değişmesi gerektiği net bir şekilde fark edilir. Telefon farklı farklı tepkiler vermeye başlar. Kullanıcılar ise iphone batarya değişimi konusunda araştırma içerisine girerler. Peki, İphone bataryasının değiştirilip değiştirilmeyeceği nasıl anlaşılır? Bataryası biten bir İphone ne tepkiler verir?

İphone Batarya Ömrü Nasıl Anlaşılır? İphone Pil Sağlığı

İphone batarya ömrü nasıl anlaşılır?” sorusu, İphone kullanıcılarının en çok merak ettikleri sorulardan biridir. Apple, IOS işletim sistemine 2018 yılında getirmiş olduğu yeni bir özellik sayesinde, pil sağlığını görebileceğiniz bir ekran oluşturdu. Telefon Ayarları> Pil> Pil Sağlığı adımlarını izleyerek, İphone pil sağlığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Karşınıza çıkan bu ekranda, pil sağlığının %90’ın altına düştüğünü görürseniz, telefonunuzun yavaş yavaş pil ömrünü tamamlamaya doğru ilerlediğini görebilirsiniz. Ayrıca %85’in altına düştüğünü görürseniz de artık telefonunuzun pil ömrünü büyük ölçüde doldurduğunu anlayabilirsiniz. Böylelikle İphone batarya değişimi işlemlerini başlatabilirsiniz.

İphone 4s batarya değişimi yapmak isteyen bireyler, böyle bir ekranla karşılaşmayabilirler. Bazı modellerde veya işletim sistemi güncellenmemiş olan İphone telefonlarında “Pil Sağlığı” özelliği olmayabilir. Bu gibi durumlarda ise telefonun batarya ömrünü doldurup doldurmadığı çok rahat bir şekilde anlaşılır.

Batarya ömrü dolan bir telefonun gün içerisinde en az 2 kere şarj edilmesi gerekir ve bazı durumlarda günde 3 defa şarj ihtiyacı da hissedilebilir. Bunun yanı sıra şarj seviyesinin çok hızlı bir şekilde gerilemesi de pil sağlığının kötü olduğunun göstergesidir. Şarj seviyesinin hızlı bir şekilde tükenmesiyle birlikte, telefonun şarj seviyesi %30-40 seviyelerindeyken birden bire kapanıyor ve açılmaya çalışıldığında ise şarj uyarısı veriyorsa, bataryanızın büyük ölçüde ömrünü doldurduğunu söylemek isteriz.

Son olarak, bir bataryanın ömrünü doldurup doldurmadığının en önemli göstergelerinden biri, telefonun bataryasının şişmesidir. Telefon bataryası şişerse, direkt olarak kendini belli eder. Kasada ovalleşme meydana gelir ve batarya telefonun ekranın baskı yapar. Hal böyle olunca ekranda beyazlamalar veya ekranın kendi kendine çalıştığı görülebilir.

İphone Batarya Değişim Fiyatları

İphone batarya değişimi fiyatları

İphone batarya değişim fiyatları, cihazdan cihaza göre değişim gösterir. Her cihazın batarya kapasitesi farklı olduğu için batarya değeri de farklı olur. Ayrıca işçilik de değişim fiyatlarını etkileyen önemli unsurlardan biridir.

Batarya değişim fiyatları orijinal Apple servisi ve normal teknik servisler olarak ikiye ayrılır. Her cihazın pil değişim fiyatı ise Apple servis veya normal teknik servis fark etmeksizin, cihaza göre değişir. Bunun dışında cihazınızın garanti kapsamında olup olmaması da büyük önem taşır. Cihazınız garanti kapsamındaysa, ücretsiz iphone batarya değişimi işlemi yaptırabilirsiniz.

Cihazınızın batarya dışında herhangi bir sıkıntısı varsa, Apple servisleri genel olarak önce o sorunu ücretiyle giderirler. Sonrasında ise batarya değişimi yaparlar. Haliyle batarya dışında sorunu bulunan ve garantisi olan cihazların, bataryası değiştirilirken ücret alınmaz ancak diğer sorunlar için sizden yüksek bir ücret talep edilir.

Bunun yanı sıra İphone batarya değişim fiyatları 489 TL ve 349 TL arasında değişim gösterir. Telefonunuzun modeline göre fiyat farklılık gösterir.

İphone modele göre batarya değişim fiyatı:

 • iPhone X,
 • iPhone XS,
 • iPhone XS Max,
 • iPhone XR,
 • iPhone 11 Pro,
 •  iPhone 11,
 •  iPhone 11 Pro Max,

İphone modellerinin batarya değişim fiyatları 489 TL’dir.

 • iPhone SE (2. nesil),
 • iPhone SE,
 • iPhone 6,
 • iPhone 6 Plus,
 • iPhone 6s,
 • iPhone 6s Plus,
 • iPhone 7,
 • iPhone 7 Plus,
 • iPhone 8,
 • iPhone 8 Plus,

diğer tüm uygun modeller için de bataryanın değişim fiyatı 349 TL olarak belirlenmiştir.

Söz konusu fiyatlar servis fiyatları olarak bilinirken, normal teknik servislerde fiyatlar daha düşük olabilir.