İphone batarya konusunda belki de en zayıf telefon markalarından biridir. Batarya konusunda zayıf olması, elektronik cihazlarının veya kullandıkları bataryaların kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Aksine, cihazlarında kullanmış oldukları teknik donanımların bu denli kaliteli olması, bataryaların yetersiz kalmasına neden olur.

İphone kullanıcılarının en büyük problemleri arasında şarj konusu öne çıkar. Günlük şarj sürelerinin son derece kısa olduğunu belirten kullanıcılar, kimi zaman iki defa telefonlarını şarj etmek zorunda olduklarını ifade ederler. Ayrıca çoğu kullanıcı Powerbank veya şarj aleti gibi güç kaynaklarıyla yaşamak durumunda olduklarını belirtirler.

Tüm bu olumsuz durumların nedeni, söz konusu telefonun üstün donanım özelliklerine karşın, batarya anlamında zayıf kalmasıdır. Bu durum özellikle 5, 5s, 6 ve 6s modellerinde öne çıkarken, söz konusu modellerin batarya değişim fiyatları en azından üst modellere göre hatırı sayılır seviyededir. Üst modellerde yaşanan batarya sorunları, maliyet anlamında hem garantili değişimde hem de normal teknik servis değişiminde biraz fazla olabilir. Buna karşın, bataryanızı kendi imkanlarınızla da değiştirebilirsiniz.

İphone 6 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone 6 batarya değişimi nasıl yapılır?” sorusu, İphone 6 kullanıcılarının en çok merak ettikleri sorulardan biridir.

Bu sorunun cevabı İphone 6 batarya değişimi içeriğimizde yer alır. Normal şartlarda telefonunuzun garantisi varsa ücretsiz değişim sağlayabilirsiniz. Telefonunuzun garantisinin olmaması durumunda ise Apple servisi 349 TL’den değişim sağlar. Bunun yanı sıra evde kendi imkanlarınızla değiştirmek isterseniz, 150-200 TL’lik batarya maliyetiyle değişim yapabilmeniz mümkündür.

İphone 6s Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone batarya değişimi konusunda kullanıcıların en çok sorduğu soruların başında “İphone 6s batarya değişimi nasıl yapılır?” sorusu yer alır.

6s, rakiplerine göre en güçlü telefon modellerinden biri olarak bilinir. Bu yüzden batarya sorunlarının son derece fazla olduğu bilinir. Batarya sorunu ise bataryanın kalitesizliğinden kaynaklanmaz. Direkt olarak 6s donanımının son derece kaliteli olmasından kaynaklanır. Donanımın bu denli gelişmiş olması, bataryanın bu konuda sorun yaşamasına yol açar. Batarya sorununuzu değişim ile halletmek istiyorsanız, 349 TL’den başlayan fiyatlarla Apple servisinden değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra 250-300 TL arasında normal serviste değişim yapabilir, ayrıca evinizde kendi imkanlarınızla İphone 6s batarya değişimi içeriğimizden yararlanarak 150-200 TL gibi maliyete değişim sağlayabilirsiniz.

İphone 5 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone batarya değişimi

İphone 5 batarya değişimi nasıl yapılır?” sorusu, İphone 5 kullanıcıları tarafından sıkça araştırılan bir konudur.

Öncelikle İphone 5 batarya değişimi içeriğimiz sayesinde bataryanızı evde kendi imkanlarınız dahilinde değiştirebileceğinizi söylemek isteriz. Bunun yanı sıra telefonunuzun garantisi varsa, Apple servisleri telefonunuzda herhangi başka bir sorun yoksa bataryanızı 349 TL’ye orijinali ile değiştirir. Normal servislerde değiştirmek isterseniz de 150-200 TL gibi fiyatlarla değişim yaptırmanız mümkündür.

İphone 7 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone batarya konusu, zaman zaman kullanıcıları tarafından çok eleştirilmiş zaman zaman da rakipleri tarafından ince göndermelerle ile dikkat çekilmiş bir konudur. İphone telefon modelleri arasında belki de en az batarya sorunu yaşanan ve bataryası en dayanıklı modellerden biri İphone 7’dir. Buna rağmen telefonun sık ve düzgün şarj edilmemesi, şarjdayken sürekli kullanımı gibi durumlar nedeniyle bataryasının çabuk tükendiği görülür. Bu durumun önüne geçebilmek adına batarya değişimi şarttır.

349 TL karşılığında batarya değişimi yapabilmeniz mümkünken, evde kendi imkanlarınızla da değişim sağlayabilirsiniz. 200 TL’ye kaliteli bir batarya temin ederek, İphone 7 batarya değişimi içeriğimizden yardım alarak, bataryanızı kendi imkanlarınızla değiştirebilirsiniz.

İphone 4s ve 5s Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone 4s, Apple markasının en eski telefon modellerinden biridir. Bu nedenle güncel sistem yazılımı ve uygulamalar, cihazın bataryasının kısa sürede tükenmesine yol açar. Cihaz güncel yazılımı ve uygulamaları çalıştırabilmek adına çok büyük çaba sarf eder. Ne yazık ki bataryası bu konuda yetersiz kalır. Hal böyle olunca batarya değişim işlemleri de sıkça karşılaşılan bir durum haline gelir. İphone 5s modelinde de durumlar aynıdır. Telefonun çok eski olduğu söylenemez ancak bataryasının talep ettiği güce yetersiz geldiği söylenebilir.

Söz konusu telefonların Apple servisinde bataryaları 349 TL’den değişebilir ancak siz evde kendi imkanlarınızla 100-150 TL arası bir maliyetle değişim sağlayabilirsiniz. İphone 4s batarya değişimi ve İphone 5s batarya değişimi içeriklerimiz sayesinde değişim işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.