İphone pil değişimi, garantili ve garanti dışı olmak üzere 2 farklı şekilde değerlendirilir.

Garantisi olan her İphone cihazın, bataryası değişim gerektiriyorsa Apple servislerinde ücretsiz bir şekilde değiştirilir. İphone garantili pil değişimi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle cihazınızın garantisinin herhangi bir şekilde bitmemiş olması önemlidir. Cihazın garantisi bittiyse direkt olarak değişimi ücretli bir şekilde yapılır.

İphone pil değişimi şartları konusunda önem taşıyan bir başka nokta ise cihazın şarj sayısıdır. Apple servisi, cihazınızı kendi sistemleriyle bağlayarak, cihazın ilk açıldıktan sonra garantiye gelene kadar kaç defa şarj edildiğini görürler. Cihazın belirli bir rakam üzerinde şarj edilmesi, pil değişiminin garanti kapsamında olmamasına yol açar. Bunun yanı sıra cihazınızda diğer sorunlar da İphone garantili pil değişimi konusunda karşınıza bazı masrafların çıkmasına yol açar.

Şöyle ki; Apple servisleri İphone batarya değişimi işlemi yapmadan önce, direkt olarak cihazda herhangi bir sorun olup olmadığına bakarlar. Peki, bu kapsamda cihazda dikkat edilen noktalar ve aranan sorular nelerdir?

Apple pil değişimi şartları:

 • Cihazın kasasının yamuk veya hasarlı olması,
 • Ekranın kırık, çatlak veya dokunmatiğin sorunlu olması,
 • Şarj soketinin düzgün çalışıyor olması,
 • Telefonun parmak okuyucularının sorunsuz olması,
 • Telefon tuşlarının düzgün çalışıyor olması,
 • Telefonun yazılımsal problemlerinin olmaması,
 • Telefonun hoparlör, ahize, Wifi, Bluetooth, hücresel veri vb. özelliklerinin çalışıyor olması,

Garantili pil değişimi iphone konusunda dikkat edilen noktalardır.

Cihazınızda yukarıda yer alan sorunlardan herhangi biri veya daha farklı sorunlar varsa telefonunuzun da garantisi devam ediyorsa iphone batarya değişimi ücretsiz olarak yapılır.

Ücret alınan tek nokta ise diğer sorunların giderilmesi konusu olur. Eğer cihazınızda farklı sorunlar varsa öncelikle o sorunlar çözülür. Apple servisi, söz konusu sorunları olan telefonların öncelikle görülen sorunlarını halleder. Sonrasında Apple pil değişimi yapar. Bunun nedeni ise cihazdaki sorunların, tüketici tarafından Apple servisine yıkılmasının önüne geçmektir. Tüketiciler, bu sorunların telefonlarının pil değişimi yapıldıktan sonra ortaya çıktığını söyleyip, sorunları ücretsiz bir şekilde gidermeye çalışabilirler. Böyle bir durumun önüne geçebilmek adına da öncelikle cihazdaki sorunlar halledilir. Sonrasında diğer sorunlara göz atılır.

İphone Pil Değişimi Garanti Dışı

iphone pil değişimi
iphone pil değişimi

İphone batarya değişimi garanti dışı konusu, birçok fiyat kalabalığının ve kulaktan dolma bilginin olduğu bir konudur. Öncelikle pil değişimi konusunda Apple servisinde ücretli veya ücretsiz seçeneklerden yararlanabileceğinizi söylemek isteriz. Eğer cihazınızın garantisi devam ediyorsa, yukarıda da belirttiğimiz gibi ücretsiz bir şekilde, cihazınızda başka bir sorun yoksa değişim sağlayabilirsiniz.

Garantisi olmayan İphone cihazların Apple servisinde değiştirilmediği yönünde yanlış bir kanı vardır. Cihazınızın garantisi olmasa dahi Apple servisinde iphone pil değişimi yaptırabilirsiniz. Apple, garantisi bitmiş cihazların da onarımını sağlar. Belirli bir fiyat tarifesi kapsamında piş değişimi yapılabilir.

Apple garanti dışı pil değişim fiyatları ise şu şekildedir:

İphone garanti dışı pil değişim fiyatı 489 TL’dir. Bu fiyatın geçerli olduğu ürünler;

 • iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max,
 • iPhone XR, iPhone 11 Pro Max,
 • iPhone 11 Pro, iPhone 11

İphone garanti dışı pil değişim fiyatı 349 TL’dir. Bu fiyatın geçerli olduğu ürünler;

 • iPhone SE (2. nesil), iPhone SE,
 • iPhone 6, iPhone 6 Plus,
 • iPhone 6s, iPhone 6s Plus,
 • iPhone 7, iPhone 7 Plus,
 • iPhone 8, iPhone 8 Plus,
 • diğer tüm uygun modeller

olarak bilinir. Cihazınızın modeli ne olursa olsun, yukarıdaki tarifelerden yararlanabilmek adına mutlaka cihazınızda farklı bir sorun olmaması gerekir. Aksi halde batarya değişimi ücreti dahilinde bile yapılmaz. Bunun yanı sıra pil değişimi için başvuru yaptığınızda, cihazınızda farklı bir sorun varsa öncelikle o sorunun giderileceği ve sonrasında pil değişimi sağlanacağı söylenir. Bu nedenle İphone telefonunuzda farklı bir sorun varsa ücretin biraz yüksek bir şekilde karşınıza çıkması mümkün olur.

İphone Pil Değişimi Fiyatları Ne Kadar?

iphone pil değişimi
iphone pil değişimi

İphone pil değişimi fiyatları ne kadar?” sorusu, Apple servisi dışında pil değişimi yapmak isteyen İphone kullanıcıları tarafından sıkça sorulan bir sorudur.

İphone batarya değişimi fiyatları fazlasıyla değişkenlik gösterir. Her telefon teknik servisinde farklı fiyatlarla karşılaşmanız söz konusu olabilir. Bunun nedeni ise teknik servis tarafından cihazınıza takılacak olan bataryanın kalitesidir. Bataryanın kalitesi arttıkça, iphone batarya değişim fiyatı da aynı oranda artar. Bunun yanı sıra işçilik de önemli bir konudur. Batarya kalitesi gibi değişim esnasında uygulanacak işçiliğin kalitesi de önem taşır.

Ayrıca cihazın piline göre de fiyatlar değişir. İphone 5s batarya değişimi fiyatı ile İphone 7 batarya değişimi fiyatı kesinlikle bir olmaz. Arada 2-3 kat fark çıkabilir. Genel anlamda iphone batarya değiştirme fiyatlarının modele göre 100 TL’den başlayıp, 900-1000 TL fiyatlara kadar çıktığı söylenebilir. Önerimiz; bilinen, tanınan, garantili ve dayanıklı bataryadan yana tercihinizi kullanmanızdır.