iPhone X batarya performansı, telefonun piyasaya sürülmeden önce ve sürüldükten sonra en çok tartışılan konulardan biridir.

Batarya anlamında kimilerine göre son derece yeterli bir performans sunan bu telefon kimlerine göre batarya performansı konusunda tıpkı diğer iPhone modelleri gibi son derece başarısızdır. Batarya performansı ve ömrü tamamıyla kullanıcıya bağlıyken, Apple telefon modellerinin batarya sorunları herkes tarafından yakınılan şikayetlerden biri olduğu da bilinen bir gerçektir. Apple telefon konusunda her ne kadar başarılı ürünler sunsa da telefonların batarya performansları her zaman için tartışılmıştır.

iPhone X kullanıcıları da bu konuda çeşitli batarya sorunu yaşarlar ve bataryanın ısınması ile çok çabuk bir şekilde tükenmesi, batarya konusundan yaşanan sorunlar olarak bilinirler. Telefonun bataryasının çok ısınması, batarya ömrünü kısaltan en önemli detaylardan biridir. Telefonun ısınmaması adına mutlaka kullanıcıların büyük gayret göstermeleri ve telefonun bataryasını yüksek ısılara karşı korumaları gerekir. 35 derece ve üstü iPhone bataryaları için yüksek sıcaklıklardır. Haliyle bataryalar bu sıcaklıklarda direkt olarak yıpranmaya başlarlar.

Bataryanın ısınmasının önüne geçebilmek adına şarj sırasında kılıfının çıkarılması, serin ortamda şarj edilmesi ve telefonun gündelik kullanımda, özellikle de yaz aylarında serin yerlerde kullanılması gibi önlemler alınabilir. Çoğu zaman bu önlemleri almak mümkün olmayabilir ve çeşitli batarya sorunları boy gösterir.

iPhone X Batarya Kaç mAh?

iPhone X batarya kaç mAh?” sorusu telefon piyasaya sürülmeden önce de sürüldükten sonra da sıkça sorulan sorular arasında yer almıştır.

Telefonun batarya gücü toplamda 2715 mAh değerindedir ve bu değer, diğer modellere göre oldukça yüksektir. X modelinin diğer modellere göre donanım anlamında da fazlasıyla güçlendiğini unutmamak gerekir. Ram, işlemci ve grafik işlemci gibi temel donanım özellikleri, diğer modellere göre fazlasıyla güçlenmiştir. Haliyle üzerinden yer alan 2715 mAh değerindeki batarya her zaman için istenilen batarya performansını sunamayabilir.

Telefonun batarya performansının yetersiz kalması ise yavaş yavaş yapısal olarak zarar görmesine yol açar. Verimliliğini yitirdiği için de eskisi gibi şarj tutamayabilir ve bu nedenle kesin olarak değişim gerekir. Peki, batarya değişimi ne kadardır ve değişim sırasında ne gibi detaylara dikkat edilmelidir?

iPhone X Batarya Değişimi Ne Kadar?

iPhone X batarya değişimi ne kadar?” sorusu, birçok X kullanıcısının en çok merak ettikleri soruların başında gelir.

Telefonun belirli bir süreç sonunda batarya sorunlarıyla sürpriz bir değişime neden olduğu bilinen bir gerçektir. Bu değişimini önceden duyan veya fark eden X kullanıcıları da değişim fiyatlarının ne kadar bütçe gerektirdiğini merak ederler. Eğer telefonunuz garanti kapsamındaysa değişim konusunda herhangi bir ücret ödemezsiniz ve Apple servislerinde ücretsiz değişim hakkınızı kullanabilirsiniz. Eğer telefonunuz garanti kapsamında değilse Apple servislerinde 599 TL gibi bir ücretle X modelli telefonunuzun bataryasını değiştirebilirsiniz.

X model telefonunuzun bataryasını sıradan teknik servislerde de daha uygun ücretlere değiştirebilirsiniz. 150 TL’den başlayan değişim fiyatları, 300 TL’ye kadar uzanır ancak değişimlerin genelinde batarya hakkında garanti verilmez. Ayrıca takılan batarya 2715 mAh değerinin çok altında olabilir. Bu nedenle daha iyi, daha gelişmiş ve batarya sorununa kökten çözüm sağlayan bataryaları tercih etmek gerekir. Apple servisinde alınan bataryalar her ne kadar orijinal olsalar da bir önceki bataryaya göre gelişmiş değillerdir. Haliyle yaşanan batarya sorunları bir müddet sonra tekrar ortaya çıkabilir.

iPhone X Batarya Sorunu

iPhone X batarya sorunu konusunda iki farklı sorun öne çıkar. Bunlardan birincisi bataryanın çok ısınmasıdır. Bataryanın şarj sırasındayken veya kullanım esnasında çok fazla ısındığı görülür. Bu durum da ömrünün kısalmasına ve eski verimliliğinden uzak olmasına yol açar. Bataryanın ömrünü ciddi anlamda kısaltır.

Batarya sorunlarından bir diğer ise bataryanın zamanla çok çabuk bir şekilde tükenmeye başlaması ve artık eskisi kadar şarj tutamamasıdır. Zaman içerisinde gelen IOS güncellemeleri ve uygulama güncellemeleri, bu sorunların temel nedenidir. Ayrıca bataryanın zayıf olması da gün içerisinde hızlı şarj tüketimine yol açar.

iPhone X Batarya Tavsiyesi

iPhone X batarya tavsiyesi konusunda birçok kişi ve tarafımızca Rova Bilişim bataryaları önerilir. Rova Bilişim iPhone X batarya ürünü, yeni nesil ve son derece gelişmiş olan bir üründür. Yaşanan batarya sorunlarına uzun süreli çözümler sağlayarak, X kullanıcılarının batarya konusunda rahat ve başarılı bir deneyim yaşamalarına yardımcı olur.

Normal şartlarda iPhone X 2715 mAh gücündeyken, Rova Bilişim ürünü 3060 mAh değerinde son derece güçlü bir batarya sunar. Bununla birlikte bataryanın sahip olduğu korumalar nedeniyle yüksek ısı veya yüksek akım gibi durumlarda yaşanabilecek batarya sorunları önlenir. 1 yıl KVK güvencesi ile garantili olan bu ürün, X batarya tavsiyesi konusunda mutlaka değerlendirilmesi gereken ürünlerden biridir.